Narodowe Czytanie 2019 to 8. edycja Narodowego Czytania. W tym roku przebiegała ona  pod hasłem „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie” i skupiła uwagę na polskich nowelach Orzeszkowej, Konopnickiej, Prusa, Schulza, Reymonta, Żeromskiego, Sienkiewicza i Rzewuskiego.

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odbyło się 9 września 2019 roku. Tak jak w poprzednich latach w uroczystym czytaniu udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście, którzy są przyjaciółmi szkoły. W tym roku gościliśmy Andrzeja Pawlikowskiego, Sołtysa wsi Dąbrowa Bolesławiecka, Rozalię Gajewską - Radną Gminy Bolesławiec oraz Weronikę Pawlikowską.

Do wspólnego czytania zaprosiła wszystkich Lilla Liszcz - Dyrektor SP w Dąbrowie Bolesławieckiej, która jako pierwsza przeczytała fragment „Katarynki” Bolesława Prusa. Następnie fragmenty lektury czytali nauczyciele i zaproszeni goście. To powszechne czytanie spotkało się z dużym entuzjazmem wszystkich zgromadzonych słuchaczy.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne wspólne czytanie.
 
Mariola Kojder

Narodowe czytanie.jpeg