Nagłówek_Łużyce-Bory.jpeg

Wyjątkowo - rowerowo rozpoczęła się niedziela 15 września w Kruszynie. To właśnie tutaj na boisku sportowym odbył się pierwszy Piknik Rowerowy, którego główną składową był Rajd Rowerowy po Gminie Bolesławiec. Do jego udziału można się było zgłosić między innymi drugą elektroniczną, z czego skorzystało wiele osób i to właśnie one na strat otrzymały tzw. duże pakiety, w których oprócz izotoników, wody, batonów energetycznych była także koszulka oraz światełka rowerowe.  Nie zabrakło także możliwości zapisania się na miejscu, co dawało możliwość uczestnictwa w Rajdzie oraz mały pakiet startowy.

Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski, który opowiedział o ważnej inwestycji, jaką była budowa ścieżek rowerowych, a zwieńczeniem tej inwestycji była rowerowa impreza. Piknik rowerowy w Gminie Bolesławiec realizowany był w ramach projektu pn. „Łużyce – Bory, rowerem przez kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo pogranicza” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.

Na Pikniku znaleźli się wszyscy partnerzy projektu, czyli: Miasto Bernsdorf, Gmina miejska Bolesławiec, Gmina Warta Bolesławiecka, Gmina Osiecznica oraz Gmina Bolesławiec. Na starcie stanęło około 400 rowerzystów i po uroczystym wystrzeleniu confetti cały peleton ruszył w trasę, którą konwojowali policjanci i strażacy. Po półtorej godziny wszyscy wrócili na płytę boiska, gdzie oprócz posiłków regeneracyjnych czekały na nich inne atrakcje. Jedną z nich był występ uczestnika „Mam talent”. Trialowiec – Jonasz Pakulski zaprezentował uczestnikom pokaz ewolucji rowerowych, za co otrzymał gromkie brawa.

Miłośnicy rowerowych atrakcji mieli okazję także skorzystać z trenażerów i sprawdzić swoją moc. Dzieciom zaproponowano dwa wyścigi: slalom i tzw. wyścig odwrócony. Dodatkową atrakcją była konferansjerka w wykonaniu profesjonalisty: spikera Tour de Pologne – Dariusza Maląga. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli te godziny spędzić z nami na Pikniku Rowerowym w Kruszynie. Organizatorem przedsięwzięcia była Gmina Bolesławiec, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Beata Widera