W sobotę 7 września odbył się czwarty Rajd po Gminie Bolesławiec. W tym roku zdecydowaliśmy się także odwiedzić ościenną Gminę Warta Bolesławiecka, zahaczając trasą o Tomaszów Bolesławiecki. Pogoda była dobra, aczkolwiek bardziej dla rolników, ponieważ spadł oczekiwany przez nich od długiego czasu deszcz. Przestraszyło to niektórych uczestników i z 60 zgłoszonych osób przyszło najtwardsze 34.

Po obowiązkowej rejestracji, przedstawieniu opiekunów grup i przywitaniu ruszyliśmy w trasę. W grupie znajdowały się wszystkie, możliwe kategorie wiekowe. W drogę poszły z nami także 3 psy różnej maści, z czego niezmiernie cieszyły się obecne podczas wędrówki dzieci. Tak jak zapowiadaliśmy na wstępie, po kilku kilometrach grupa rozdzieliła się naturalnie na szybszą i wolniejszą. Każda z nich miała wyznaczone osoby prowadzące i przyszedł moment, w którym grupy wzajemnie zniknęły sobie z oczu. Po drodze uczestnikom nie zabrakło dobrego humoru i 15 km minęło niezwykle szybko. W planie było ognisko, przygotowane przy boisku na ul. Bukowej w Kruszynie, ale aura pogodowa zmodyfikowała plan i zamiast ogniska odbył się grill z kiełbaskami, którego odpaliliśmy przed budynkiem GOKiS-u. Po tylu kilometrach - wyjątkowo smakowała pieczona kiełbaska i humory uczestnikom dopisywały.

Dziękujemy wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej pogody zdecydowali się spędzić z nami tą sobotę. Organizator Rajdu: GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie dziękuje także za pomoc w przygotowaniach do imprezy Radnemu Rady Gminy - Rafałowi Jańcowi.

Beata Widera