Lato trwa w pełni, ale I turnus kolonii w Jarosławcu dobiegł końca. W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała, przez cały turnus słoneczko mocno świeciło. W wyjeździe uczestniczyło 85-cioro dzieci podzielonych na 6 grup wiekowych: „Pisklaki” najmłodsze dziewczynki; wiecznie radosne, pod opieką wychowawczyni Pani Weroniki Seremak, „Smerfetki”- średnie dziewczęta wraz w wychowawczynią Julitą Kwarciak; kreatywne „$zielone” starsze dziewczyny; bardzo spokojne - wychowawczyni Ewelina Gołdys. Nad najmłodszymi chłopcami opiekę sprawowała Pani Jolanta Wójcik, średnich chłopców „Diabełki” poskromić próbowała Pani Marcelina Wolańska, a atrakcje starszym chłopcom zapewniała Pani Joanna Kutryba.

Nad wszystkim czuwała niczym „Wielki Brat” Pani kierownik Grażyna Wężyk. Pobyt rozpoczęto zabawami integracyjnymi oraz dyskoteką powitalną. Na dobry początek uczestnicy zmagali się z różnymi konkurencjami w zabawie „Blondyni-Bruneci” Chętnie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych: piłka siatkowa, nożna , zbijak itp. „Ranne ptaszki” już od godziny 6.00 spacerowały wraz z Panią Marceliną po plaży i zakątkach Jarosławca. W pierwszym tygodniu wycieczki z elementami rekreacji ( aquapark, kręgielnia), oraz zwiedzaniem Darłowa, Darłówka, Ustki, przeplatane były leniwym wypoczynkiem na plaży z kąpielami morskimi i słonecznymi. Obejrzeliśmy też spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Poznania.

Drugi tydzień rozpoczął się od „Neptunalii”- chrztu kolonijnego, który wzbudził wielką ciekawość wśród wczasowiczów, a przystępujących do niego napawał grozą. Dzień zakończyło ognisko z występami, kiełbaskami i chipsami. „Moda kolonijna”, „Parada oszustów”, „Świrobieg”, „Mam talent”. „Rzeźba z piasku” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na kolonii nie zabrakło również „Ślubów kolonijnych”, w których pary składały sobie dowcipne przysięgi. Imprezę zwieńczyła uczta weselna w postaci lodów, oraz dyskoteka ślubna. Uczestnicy za zaangażowanie oraz grę fair play otrzymywali nagrody. Dwa tygodnie minęły nie wiadomo kiedy. W ostatnim dniu wszyscy oglądali film w kinie D7 oraz zajadali się przepyszną pizzą. Dwa tygodnie minęły nie wiadomo kiedy. Pożegnaniom towarzyszyły nie tylko uściski, ale także rzęsiste łzy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom kolonii, którzy sprawili, że każdy dzień był wyjątkowy, godny zapamiętania. Dziękujemy również wychowawczyniom, gotowym realizować wszystkie „szalone” pomysły. Swoje podziękowania kierujemy również do kierownictwa i obsługi Ośrodka Wypoczynkowego „Solar” w Jarosławcu.

Julita Kwarciak, Ewelina Gołdys