Początek wakacji były wspaniałą okazją do rozpoczęcia sezonu sportowego na boisku przy osiedlu Kamieni Szlachetnych w Kruszynie.

21 czerwca z inicjatywy radnego Rafała Jańca oraz członków Rady Sołeckiej zorganizowano tam piknik rodzinny, którego celem była przede wszystkim integracja mieszkańców Kruszyna, a także propagowanie, poprzez aktywność fizyczną zdrowego stylu życia.

Dla zgromadzonych licznie dzieci, przedstawiciele firmy „Fun Sport” przygotowali szereg wspaniałych atrakcji: dmuchańce, konkursy zręcznościowe i sprawnościowe z nagrodami, malowanie twarzy.

Młodzi piłkarze trenujący na co dzień na tutejszym boisku pod okiem pana Tomasza Kiepury, rozegrali mecz z rówieśnikami z Iwin. Na zakończenie rozgrywek każdy zawodnik otrzymał z rąk panów radnych – Rafała Jańca i Henryka Ostrowskiego oraz pana wicewójta Romana Jaworskiego pamiątkowy medal, przygotowany specjalnie na tę okoliczność.

Uczestnicy pikniku mieli również okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną biorąc udział w zajęciach Fitness Dance, które poprowadziła pani Monika Łuksza.

Tradycyjnie o to, aby dzieci i ich rodzice nie byli głodni zadbało Koło Łowieckie „Cyranka” z Bolesławca z panem Feliksem Jańcem na czele, sponsorując dla wszystkich poczęstunek (kiełbaski z grilla, słodycze, napoje, lody), a także panie: Irena Szoka, Maria Kraśnicka i Maria Janiec z Koła Gospodyń Wiejskich z Kruszyna, które przygotowały pyszne frytki i naleśniki cieszące się wśród dzieci ogromnym powodzeniem. Wspaniale spisali się również rodzice dzieci uczestniczących w pikniku, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku (pyszne gofry, kiełbaski) i pomagali w czynnościach porządkowych. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy pikniku składają szczególne podziękowania osobom zaangażowanym w przygotowanie tej cyklicznej imprezy: państwu Ewie i Robertowi Żukowskim, Marlenie i Konradowi Truszkowskim, Agnieszcze i Bartłomiejowi Pankiewiczom, Beacie i Adamowi Jasikom, Annie i Tomaszowi Rościszewskim, Beacie i Romanowi Jaworskim, Małgorzacie i Pawłowi Madej, Monice Łukszy, Ryszardowi Burdukiewiczowi, Krzysztofowi Kotwicy, Józefowi Pasternak.

Tekst: Beata Janiec, zdjęcia: Konrad Truszkowski