Otwarty Umysł - Twoją szansą na rozwój logo.jpeg

W dniu 5 czerwca 2019 roku odbyła się ramach projektu pt. „Otwarty umysł – Twoją szansą na rozwój” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Tym razem postanowiliśmy zwiedzić Krainę Wygasłych Wulkanów na Pogórzu Kaczawskim, a dokładnie malowniczy rezerwat skalno-florystyczny „Ostrzycę Proboszczowicką”. Tam wspięliśmy się na powulkaniczne wzniesienie Ostrzycę, które dzięki nietypowemu wyglądowi zwane jest Śląską Fudżi – Jamą. Wędrując podziwialiśmy nietypowy las lipowy porastający wzniesienie, unikatowe ‘gołoborze” bazaltowe a w szczytowych partiach wzniesienia słupy bazaltowe.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie, gdzie braliśmy udział w warsztatach pod tytułem „Woda znana i nieznana”. W czasie zajęć poprzez eksperymenty fizyczne i chemiczne, poznaliśmy właściwości wody, lodu i pary wodnej oraz znaczenie wody w przyrodzie.

Zwiedzając Sudecką Zagrodę Edukacyjną mogliśmy doświadczyć również namacalnie takich zjawisk jak trzęsienie ziemi, przebieg erupcji wulkanów oraz gejzerów. Dodatkową atrakcję stanowiła możliwość wypróbowania swoich sił w ręcznym płukaniu złota.

Wszyscy zmęczeni i szczęśliwi powróciliśmy do domu.

Katarzyna Kopania