Otwarty Umysł - Twoją szansą na rozwój logo.jpeg

W dniu 24 maja 2019 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Juraparku w Krasiejowie w ramach projektu: „Otwarty umysł-Twoją szansą na rozwój” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. W wycieczce brało udział 36 uczniów  uczestniczących w zajęciach rozwijających zainteresowania, zorganizowanych    w ramach ww. projektu, którego beneficjentem jest Gmina Bolesławiec.

Podczas zwiedzania największego w Europie Parku Dinozaurów mieliśmy okazję odbyć podróż w 300-metrowym „Tunelu czasu” przez miliardy lat istnienia Świata. Każda sekunda prezentacji multimedialnej odzwierciedlała 25 milionów lat historii Wszechświata. Byliśmy w Prehistorycznym Oceanarium gdzie obserwowaliśmy pływające stwory morskie. W  pawilonie paleontologicznym oglądaliśmy kości dinozaurów. Największą atrakcją wycieczki okazał się długi spacer ścieżką edukacyjną po terenie ciągle aktywnych wykopalisk paleontologicznych, gdzie mogliśmy zobaczyć naturalnej wielkości repliki zwierząt prehistorycznych  oraz wspólne zdjęcie z Tyranozaurem Rexem.

Po tylu wrażeniach uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami udali się na posiłek oraz krótki odpoczynek, w trakcie którego wymieniali się wrażeniami i dokonywali zakupu pamiątek. Dzień ten na pewno zapisze się na długo w pamięci wszystkich uczestników tej wycieczki. Uczniowie podczas zwiedzania „Juraparku” nie tylko poznali wiele interesujących faktów dotyczących historii naszej planety i całego wszechświata, ale również spędzili czas w sposób aktywny i przyjemny.

Bronisław Górecki