Za nami pierwsza impreza plenerowa w tym sezonie w Gminie Bolesławiec. Szczęśliwie dla organizatorów dopisała tak pogoda, jak i widzowie. 19 maja, na placu przy Domu Ludowym w Kraśniku Górnym odbył się Piknik Rodzinny. Impreza zorganizowana dla całych rodzin, zapewniała atrakcje tak dla dzieci jak i dla dorosłych. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie Agnieszki Orawiec z pracowni muzycznych w Kruszynie i Bożejowicach: Amelia Tarnowska, Alicja Pawlikowska, Weronika Golemba, Marcel Pala, Klaudia Pala, Justyna Józwa, Kamil Dudziak, Fabian Kusiakiewicz, Igor Różnicki, Wiktoria Orawiec. Wokaliści i gitarzyści dali z siebie wszystko i za swoje występy otrzymali gromkie brawa.

Dla miłośników muzyki ludowej w dwóch blokach: bośniackim i polskim zaprezentował się Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Nie obyło się bez konkursów sprawnościowych dla najmłodszych, gdzie wszystkie dzieci, bez względu na wynik otrzymały nagrody. Na zakończenie na scenie zagrał i zaśpiewał polskie i włoskie piosenki Mieczysław Goleński oraz instrumentalnie wystąpili: Cezary Byrski i Tomasz Loch.

Organizatorzy: Sołtys i Rada Sołecka, KGW z Kraśnika Górnego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie dziękuje za pomoc sponsorom: Ewelinie Ferlewicz - Stołówka „Ewela”, Justynie i Andrzejowi Debernym – Serwis opon, Pawłowi Mosorce – Usługi Ogólnobudowlane, Grzegorzowi Prosół - Firma „Efekt” – okna i drzwi, Jolancie Kędzierskiej – Sklep MIX z Kraśnika Dolnego, Firmie BZM Cieśla, Zbigniew Korczowski – Piekarnia, cukiernia, STW Józef Popek, Firmie Textil z Trzebienia.

Beata Widera