W dniu 25 kwietnia 2019 r. w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie odbyły się 42. Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Naszą Gminę po raz kolejny reprezentował Mateusz Różnicki - uczeń klasy VII Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bożejowicach, który wcześniej wygrał eliminacje środowiskowe, gminne, a 26 marca br. powiatowe w grupie wiekowej II (szkoły podstawowe - klasy VII i VIII oraz szkoły gimnazjalne - klasy III).

Podczas eliminacji wojewódzkich Mateusz po przeprowadzeniu części testowej zajmował 3 miejsce, zdobywając przy tym 20 punktów na 28 możliwych do zdobycia, ale w tzw. finale ustnym nie miał już sobie równych, zdobywając największą liczbę punktów - 13, dlatego też wygrał eliminacje w swojej grupie wiekowej.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy będą reprezentowali województwo dolnośląskie na 42. Eliminacjach Centralnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się w dniach 31.05 - 02.06 br. w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku  (województwo śląskie).

Gratulujemy Mateuszowi, jak również jego rodzicom dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki podczas startu w eliminacjach centralnych.


Jarosław Nenkin

OTWP Lubin.jpeg