Kwiecień to miesiąc, w którym budząca się do życia przyroda skłania nas do refleksji nad jej pięknem i uświadamia nam, że dbanie o nią jest obowiązkiem każdego z nas. Z tego powodu, w Polsce i na całym świecie organizowane są akcje na rzecz środowiska zwiększające świadomość ekologiczną.

W tym roku prezydent Andrzej Duda zainaugurował ogólnopolską akcję sadzenia drzew „sadziMY” realizowaną we współpracy z Lasami Państwowymi. Akcja została zorganizowana aby każdy mógł się zaangażować w sadzenie drzew i zrobić coś dobrego dla Ziemi. Dzięki niej mogliśmy przyłączyć się do działań na rzecz klimatu i środowiska.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku również wzięli w niej udział sadząc drzewka na terenie szkoły. Sadzonki dostarczone zostały przez nadleśnictwo wraz  z instruktażem ich sadzenia. Dostaliśmy młode świerki, jodły, klony oraz buki. Dzieci zaangażowały się i chętnie sadziły swoje drzewka. Pozostaje nam mieć nadzieję, że będą pięknie rosły zdobiąc teren szkoły i ciesząc oczy piękną zielenią.


Anna Socha