Dnia 21 marca br. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odbyła się impreza pod nazwą "Mam talent”. Powiedzmy sobie najpierw, czym jest talent - to wrodzone predyspozycje do czegoś, wybitne zdolności w jakiejś dziedzinie. Nasi uczniowie mają to "coś” i chcieli nam to zaprezentować.

Uroczystość przygotowała i przeprowadziła Beata Przeperska - nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego oraz Łukasz Licnerski - nauczyciel języka angielskiego. Szkolny Przegląd Talentów prowadziła konferansjerka - uczennica kl. V Martyna Najdek. W jury zasiedli: nasz gość - Rozalia Gajewska oraz nauczyciele: Aneta Herbut, Cecylia Kołacz i Zygmunt Wilas.

Do przeglądu przystąpiło 21 uczestników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Przedstawiono tańce orientalne i nowoczesne. Uczniowie popisywali się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, manualnymi i tanecznymi (pokaz akrobacji z przyrządem o nazwie diabolo i taniec z kulami ledowymi). Zaprezentowano również grę na gitarze elektronicznej i keyboardzie. Łącznie przedstawiono 17 pokazów, a sam czas ich trwania wynosił 1,5 godziny z przerwą śródlekcyjną w połowie gali dla wszystkich dzieci szkoły, w celu promowania zdrowia poprzez taniec. Wszyscy uczniowie oraz dzieci z przedszkola miały okazję nauczyć się kilku układów tanecznych z naszymi znakomitymi tancerkami. W tym czasie również dodatkowo dali pokaz akrobacji żonglerskiej 2 chłopcy.

Po przerwie jury zaprezentowało wyłonionych zwycięzców. Zostały nimi 2 zespoły (ex aequo): jeden taneczny, drugi akrobatyczny. Pierwszy tańczył ze złotymi skrzydłami, drugi z przyrządem diabolo. Drugie miejsce zajęli wszyscy inni uczestnicy przeglądu.

Osoby, które przeszły do etapu gminnego:
Julia Pawlikowska, Abigail Stawicka, Katarzyna Koptyra, Klaudyna Pirożek, Weronika Domańska (taniec ze skrzydłami).
Joel Szelągowski, Michał Koban ( akrobatyka żonglerska z przyrządem diabolo).

Na zakończenie uroczystości uczestnicy Szkolnego Przeglądu Talentów otrzymali słodki prezent. Największym jednak prezentem dla uczniów jest zaistnienie przed publicznością i przełamanie nieśmiałości. Wszyscy cieszyli się z ogromnych braw i ze wspólnej zabawy na parkiecie sali gimnastycznej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zapraszamy za rok na następny przegląd.

Beata Przeperska