Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym. W tym roku organizowana była przez Przedszkolaków oraz uczniów klas I – III wraz z wychowawczyniami.

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.  W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 25 stycznia. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków zaproszeni goście - kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły.


Na początku wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor szkoły – Krystyna Myszkun, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Następnie każda klasa przedstawiła swój program artystyczny. Były więc występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po odśpiewaniu „Sto lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie.


Pewien cytat Jana Pawła II  głosi: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Olimpia Wojciechowska - Mandżak