Aktualności

 • węgiel-informacja.png

  Sprzedaż końcowa węgla

  Gmina Bolesławiec ogłasza sprzedaż końcową węgla. Wnioski - na dowolną ilość węgla typu orzech lub ekogroszek - można składać w Urzędzie Gminy Bolesławiec od 12. do 30. czerwca br.

  Czytaj artykuł
 • XLIV Sesja.jpeg

  XLIV Sesja Rady Gminy Bolesławiec, 21 czerwca 2023 r.

  Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 1 Statutu Gminy, zwołuję posiedzenie XLIV Sesji Rady Gminy Bolesławiec w dniu 21 czerwca 2023 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Centrum Administracyjnego - Kulturalnego w Kruszynie, ul. Kasztanowa 1 B.

  Czytaj artykuł
 • W chorwackim klimacie

  W chorwackim klimacie

  Mieszkańcy Gminy Bolesławiec dobrze wiedzą, że w pierwszą niedzielę czerwca obrać należy jeden kierunek - Bolesławice. Po pandemicznej przerwie przybyli więc tłumnie na tutejsze boisko sportowe, by wziąć udział w Feście. Ta, mimo zmienionej formuły oraz nazwy, nie straciła nic z tego, z czego od lat słynie - niepowtarzalnego charakteru, niebiańskich zapachów oraz smaków, na które czeka się cały rok.

  Czytaj artykuł
 • drzewo.jpeg

  Spotkanie miłośników drzew

  W dniu 5 czerwca 2023r. na zaproszenie Instytutu Drzewa spotkaliśmy się z przedstawicielami The Woodland Trust – organizacji, która od ponad 50 lat zajmuje się szeroko rozumianą ochroną lasów w Wielkiej Brytanii. 

  Czytaj artykuł
 • Muzykowanie przy ogniu w Kruszynie

  Muzykowanie przy ogniu w Kruszynie

  Wieczorne przy ogniu muzykowanie jest integralną częścią Festiwalu Kultury Południa Europy i jest to pomysł na sobotę, 3 czerwca.

  Czytaj artykuł
 • FA Jedinstvo Split oczarował publiczność

  FA Jedinstvo Split oczarował publiczność

  Festa zmieniła swoją formę i nazwę na Festiwal Kultury Południa Europy. W tym roku przybliżamy kulturę Chorwacji, a pomaga nam w tym zespół FA Jedinstvo Split, który już w piątek, 2 czerwca, wystąpił w Teatrze Starym.

  Czytaj artykuł
 • Wiosenna edycja Konkursu "Woda - źródło życia" rozstrzygnięta

  Wiosenna edycja Konkursu "Woda - źródło życia" rozstrzygnięta

  W akcji wiosennej Konkursu "Woda - źródło życia", tradycyjnie już organizowanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o. o. brali udział uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Gminy Bolesławiec.

  Czytaj artykuł
 • Buziaki od alpaki

  Buziaki od alpaki

  Za nami dwa niezwykłe spotkania, zorganizowane dla najmłodszych przez Bibliotekę Publiczną w Żeliszowie oraz Bibliotekę Publiczną w Bożejowicach. Alf i Cezar - alpaki, które 30 i 31 maja odwiedziły te dwie miejscowości, okazały się być niezwykle przyjacielskimi stworzeniami.

  Czytaj artykuł
Wszystkie aktualności