Aktualności

 • dofinansowanie.jpeg

  [WYRÓŻNIONE] Nabór wniosków na dotację do wymiany "kopciuchów"

  Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji kominowej tj. na wymianę tzw. "kopciuchów" na ekologiczne źródła ciepła trwa do 31 sierpnia 2024 r. lub do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel. 

  Czytaj artykuł
 • Sukces sportowy Dominika Woźniaka

  Sukces sportowy Dominika Woźniaka

  W otwartych Mistrzostwach Europy w Ju jitsu w Mysłowicach, które odbyły się 8 i 9 czerwca, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Żeliszowie - Dominik Woźniak w swojej kategorii wiekowej i wagowej zajął I miejsce.

  Czytaj artykuł
 • Rodzinna sobota w Bożejowicach

  Rodzinna sobota w Bożejowicach

  W sobotę, 8 czerwca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Festyn Rodzinny. Po raz kolejny plenerowa impreza, zorganizowana przez Radę Rodziców i Grono Pedagogiczne, zgromadziła w jednym miejscu rodzinę, przyjaciół i znajomych, którzy mogli wspólnie bawić się, śmiać i miło spędzić czas.

  Czytaj artykuł
 • Uczniowie z ZSP w Kraśniku Dolnym zdobywają szczyty

  Uczniowie z ZSP w Kraśniku Dolnym zdobywają szczyty

  Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, dlatego jest to idealny moment na organizowanie wycieczek szkolnych. 5 czerwca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym mieli okazję wziąć udział w niezwykłej wycieczce do ośrodka wspinaczkowego ZERWA we Wrocławiu.

  Czytaj artykuł
 • 2024.06.14_III.jpeg

  III Sesja Rady Gminy Bolesławiec, 14 czerwca 2024 r.

  Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 1 Statutu Gminy, zwołuję posiedzenie III Sesji Rady Gminy Bolesławiec w dniu 14 czerwca 2024 r. o godz. 1030 w sali konferencyjnej Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Kruszynie, ul. Kasztanowa 1 B

  Czytaj artykuł
 • ZSP Kruszyn zaczyna współpracę ze szkołą z Włoch

  ZSP Kruszyn zaczyna współpracę ze szkołą z Włoch

  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie nawiązał kontakt z włoską szkołą  Instituto Comprensivo „Don Guido Cagnola” w Gazzada Schianno. 3 czerwca Dyrektor – Dariusz Kunaszko i Dyrektor Instituto Comprensivo „Don Guido Cagnola” – Maria Martella podpisali list intencyjny. 

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Ważna informacja dla Mieszkańców Kraszowic

  W związku z trwającymi pracami nad książką nt. Bożejowic, Rakowic, Otoku i Kraszowic zapraszamy wszystkich Mieszkańców Kraszowic na spotkanie z autorem publikacji - Dariuszem Gołębiewskim w przyszłą środę, 12 czerwca, o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Kraszowicach.

  Czytaj artykuł
 • Czytali "Kordiana"

  Poznawali "Kordiana"

  Narodowe Czytanie cieszy się dużym zainteresowaniem w Gminie Bolesławiec już od kilku lat. W tym roku do wspólnego czytania została wybrana lektura „Kordian" Juliusza Słowackiego. Za nami cztery spotkania: w Bożejowicach, Brzeźniku, Kruszynie i w Żeliszowie. W następnym tygodniu planujemy przeprowadzić tę grę w bibliotekach w Kraśniku Dolnym, Ocicach oraz w Trzebieniu.

  Czytaj artykuł
Wszystkie aktualności