Aktualności

 • dofinansowanie.jpeg

  Nabór wniosków na dotację do wymiany "kopciuchów"

  Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji kominowej tj. na wymianę tzw. "kopciuchów" na ekologiczne źródła ciepła trwa do 31 sierpnia 2024 r. lub do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel. 

  Czytaj artykuł
 • Połączył ich hip-hop

  Połączył ich hip-hop

  Co może powstać w ciągu 6 godzin intensywnych warsztatów? Okazuje się, że całkiem sporo. Udowodnili to uczniowie najstarszych klas gminnych szkół, którzy w czwartek, 22 lutego, uczestniczyli w warsztatach „Wciąga nas hip-hop, narkotyki nie!”.

  Czytaj artykuł
 • 2024.02.28_L.jpeg

  L Sesja Rady Gminy Bolesławiec, 28 lutego 2024 r.

  Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 1 Statutu Gminy, zwołuję posiedzenie L Sesji Rady Gminy Bolesławiec w dniu 28 lutego 2024 r. o godz. 1030 w sali konferencyjnej Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Kruszynie, ul. Kasztanowa 1 B

  Czytaj artykuł
 • Szafy przewietrzone

  Wietrzymy szafy i pomagamy

  2 marca w Domu Ludowym w Bolesławicach odbędzie się druga edycja "Wietrzenia szaf". W tym roku zmieniamy nieco formułę i ubrania, które nie znajdą nowych właścicieli, zostaną przez naszych wolontariuszy posortowane i przekazane Fundacji Ubrania Do Oddania, która zasili konto Filipa Gila z Kraszowic. Dodatkowo podczas wydarzenia rozstrzygniemy Konkurs Slow Fashion - Projektowanie Przyszłości.

  Czytaj artykuł
 • Karnawałowe zabawy

  Karnawałowe zabawy

  Uczniowie i przedszkolaki, którzy uczęszczają do gminnych placówek edukacyjnych, bawili się na zabawach karnawałowych.

  Czytaj artykuł
 • Stare Jaroszowice najlepsze w "Halówce"

  Stare Jaroszowice najlepsze w "Halówce"

  18 lutego w hali sportowej I LO w Bolesławcu rozegrano kolejną edycję Halowego Turnieju Piłki Nożnej, w którym uczestniczyło siedem gminnych drużyn piłkarskich.

  Czytaj artykuł
 • Wstęp.jpeg

  50 lat w zdrowiu i chorobie

  „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

  Czytaj artykuł
 • Podsumowanie programu Działaj Lokalnie 2023

  Podsumowanie programu Działaj Lokalnie 2023

  13 lutego w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie odbyło się spotkanie, podsumowujące program Działaj Lokalnie 2023. Gościem specjalnym była Janina Ochojska - posłanka do Parlamentu Europejskiego.

  Czytaj artykuł
Wszystkie aktualności