Aktualności

 • Festa Bośniacka - Bolesławice 2024

  Festa Bośniacka - Bolesławice 2024

  Zmienia się termin tegorocznego Festiwalu Kultury Południa Europy w Bolesławicach – w tym roku spotykamy się w ostatnią niedzielę maja (26 maja). Nie zmienia się natomiast to, że Festę poprzedzą wydarzenia towarzyszące.

  Czytaj artykuł
 • dofinansowanie.jpeg

  [WYRÓŻNIONE] Nabór wniosków na dotację do wymiany "kopciuchów"

  Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji kominowej tj. na wymianę tzw. "kopciuchów" na ekologiczne źródła ciepła trwa do 31 sierpnia 2024 r. lub do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel. 

  Czytaj artykuł
 • Za nami wspaniały koncert w Teatrze Starym

  Za nami wspaniały koncert w Teatrze Starym

  Zakończył się już koncert „Bośnia dla Powiatu Bolesławieckiego”, podczas którego zaprezentowały się zespoły ANIP „Mladost”, GKUD „Pronija”, Szkoła Muzyczna „Konstantin Babić” z Prnjavora oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej.

  Czytaj artykuł
 • Już dziś pierwszy występ ANIP Mladost

  Już dziś pierwszy występ ANIP Mladost

  Imprezy towarzyszące Festiwalowi Kultury Południa Europy rozpoczynają się już dzisiaj. Mamy dla Państwa dwie propozycje - Koncert "Bośnia dla Powiatu Bolesławieckiego" oraz "Taneczne spotkanie z folklorem z Bośni".

  Czytaj artykuł
 • Zakończenie kursu samoobrony dla pań

  Zakończenie kursu samoobrony dla pań

  W czwartek, 23 maja, zakończył się 2-miesięczny kurs  "ABC SAMOOBRONY DLA PAŃ - NIEPOKONANE", organizowany przez KS Samuraj Lubań przy współpracy z Gminą Bolesławiec oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie.

  Czytaj artykuł
 • Premiera książki "Gumjera - mój polski dom"

  Premiera książki "Gumjera - mój polski dom"

  Dziś w Ocicach odbyła się premiera polskiego wydania książki "Gumjera - mój polski dom". Autorem jest Danijel Kovč, a publikacja została wydania dzięki Gminie Bolesławiec.

  Czytaj artykuł
 • ikona - wybory.jpeg

  Szkolenie i pierwsze posiedzenie OKW

  Urząd Gminy Bolesławiec zawiadamia o szkoleniu i pierwszym posiedzeniu Obwodowych Komisji Wyborczych, które odbędzie się w dniu 4 czerwca 2024 r. w sali konferencyjnej Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Kruszynie (ul. Kasztanowa 1 B).

  Czytaj artykuł
 • Dentobus w Żeliszowie

  Dentobus w Żeliszowie

  21 maja do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie zawitał Dentobus, czyli mobilny gabinet dentystyczny. Z możliwości dokonania przeglądu stanu uzębienia skorzystało 26 przedszkolaków oraz 48 uczniów szkoły podstawowej.

  Czytaj artykuł
Wszystkie aktualności