XII kolejka rozegrana 20 grudnia 2018 r. w sali ZSP w Brzeźniku zakończyła trzecią edycję Międzygminnej Ligi Amatorskiej Siatkówki. W okresie od 27 września do 20 grudnia 2018 r. siedem amatorskich drużyn rywalizowało na gminnych parkietach w Bożejowicach oraz w Brzeźniku o tytuł mistrzowski MLAS 2018.

Ponownie najlepszą drużyną z liczbą 32 punktów na koncie okazała się ekipa Bart-Music. Drugie miejsce z dziesięciopunktową stratą do zwycięzcy zajął debiutujący w rozgrywkach Salman Team. Trzecie miejsce z podobnym dorobkiem punktowym, lecz z gorszym bilansem setów, przypadło zawodnikom reprezentującym UR-pal Zryw Stary Łom. Czwarte miejsce (19 pkt.) zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu. Kolejne miejsca z 15 punktami przypadły dzielnie walczącym strażakom z KP PSP w Bolesławcu oraz bolesławieckim Mastersom z BTSu. Ligową tabelę z jednym punktem zamknęli zawodnicy reprezentujący ZSHiU w Bolesławcu. W tegorocznej edycji MLAS rozegrano łącznie 42 mecze oraz 99 setów.

Gorąco pragniemy podziękować Dyrektorom Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Bożejowicach oraz Brzeźniku za możliwość rozegrania siatkarskich rozgrywek oraz wszystkim zespołom za udział w sportowej rywalizacji. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Krzysztof Mosiądz