Aromat pieczonych ciastek, zapach choinki, kolędy i ciepła, rodzinna atmosfera - to wszystko miało miejsce 9 grudnia w Domu Ludowym w Łaziskach. Właśnie tam odbyła się kolejna edycja Wieczoru Bożonarodzeniowych Tradycji.  Mimo pogody niezachęcającej do wyjścia z domu na sali pojawiło się bardzo dużo osób, które na wejściu miały do wyboru uczestnictwo w trzech warsztatach: plastycznych, kulinarnych i muzycznych.

Tego wieczoru powstały piękne, zdobione bombki, fantazyjne kartki świąteczne oraz ozdobne torebki na prezenty. Nie zabrakło także aniołków, które okazały się oryginalnymi ozdobami świątecznymi. Przyszedł czas, aby osadzić choinkę oraz wykonać szopkę, czego podjęli się starsi uczestnicy imprezy. Śpiewanie kolęd prowadzili z powodzeniem członkowie Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”. Widzowie, zachęceni ich pięknym śpiewem ochoczo włączyli się we wspólne wykonywanie świątecznych utworów. Tymczasem w kuchni „produkowały się” panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia „Nasze Łaziska”. To właśnie pod ich czujnym okiem dzieci robiły pyszne ciastka i pierogi. Wieczór Bożonarodzeniowych Tradycji to także czas, w którym ludzie chcą dać coś z siebie innym i dlatego właśnie na sali pojawiło się pudło, w którym zbierano karmę dla kotów. Mieszkańcy Łazisk okazali się hojni, bo na koniec imprezy pudło było pełne. Po części warsztatowej przyszedł czas na występ młodych mieszkańców Łazisk, którzy pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Wręczono także nagrody dla autorów wyróżniających się prac plastycznych oraz dla występujących dzieci. Z podziękowaniem dla mieszkańców Łazisk swój prezent wręczył także Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec – Roman Jaworski, który złożył wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło także pozdrowień i prezentu świątecznego od Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego, w którego imieniu na ręce Grażyny Łuckiej złożyła Ewa Mańkowska. Przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i degustację wigilijnych potraw. Jako pierwszy opłatkiem rozpoczął dzielenie się Ksiądz Proboszcz – Ludwik Maciak. Wiele dobrych, serdecznych życzeń unosiło się tego dnia w sali Domu Ludowego w Łaziskach.

Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka na czele z Joanną Łucką - Sołtysem wsi, Radna Grażyna Łucka, Stowarzyszenie „Nasze Łaziska”, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. Podziękowania należą się także dla GZPiT „Jutrzenka” oraz dla innych osób, które wspomogły organizację imprezy.

Beata Widera