„Czterdzieści lat minęło – jak jeden dzień…”. Tą znaną i lubianą piosenką zaintonowano rozpoczęcie obchodów 40-lecia Zespołu Śpiewaczego „Ocice”.

Wiele wzruszeń wywołała prezentacja multimedialna ze zdjęciami zespołu, która pokazała jak wiele przez ten czas się w życiu zespołu wydarzyło.  Chwilę zadumy sprawiły także zdjęcia tych, którzy obchodów niestety nie doczekali. Nie mogło tego dnia zabraknąć występu Jubilatów. W krótkim koncercie przedstawili swoje najlepsze piosenki i charakterystyczne brzmienia, za co otrzymali gromkie brawa.  

Dorobek członków zespołu docenił także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznając odznaczenia, które wręczył przedstawiciel Wojewody Dolnośląskiego – Pan Tadeusz Borkowski, Dyrektor Wydziału Nieruchomości, Rolnictwa i Środowiska w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. W tym roku odznaczenia otrzymały Panie: Antonina Braszko, Helena Karaban, Maria Gadzińska i Józefa Szczur. Pani Iwona Przybylska – Sekretarz Gminy Bolesławiec wraz z Dyrektorem GOKiS – Januszem Cieślą wręczyli w imieniu Wójta Gminy nie tylko list gratulacyjny i kosz kwiatów, ale także nagłośnienie dla zespołu. Po nich dosłownie rozwiązał się worek z gratulacjami i życzeniami.

Wiele ciepłych słów, prezentów i życzeń usłyszeli tego dnia członkowie zespołu, a ręce kierownika Edwarda Braszko wręcz uginały się od kwiatów. Moc życzeń popłynęła dla zespołu także od: Wojewody Dolnośląskiego – Pawła Hreniaka, Koła Gospodyń Wiejskich z Ocic, Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocicach, Prezesa Ludowego Zespołu Sportowego Ocice, Zespołów: „Gościszów”, Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca "Jutrzenka", Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, „Żeliszów” oraz „Leśne Nastroje”. Swoje gratulacje Jubilatom złożyli także: Radny Rady Gminy Bolesławiec Pan Łukasz Biegacz, przedstawicielki Fundacji „Ważka” oraz Państwo Joanna i Henryk Duminowie.

Po występie, gratulacjach i wspólnym zdjęciu wszystkich zaproszono na obiad, po którym wystąpił zespół Śpiewaczy z Gościszowa, pokazując wspaniałe, melodyjne piosenki. Słodki upominek w formie tortu przekazała, zaprzyjaźniona z zespołem Ewa Sondaj. Po występach przyszedł czas na tańce, podczas których nie zabrakło bośniackiego „Kola” a także polskiego „Mietlarza”. Członkom Zespołu „Ocice” życzymy dobrego zdrowia i jeszcze wielu wspaniałych jubileuszy.
                                                                             
Beata Widera