W sobotnie popołudnie w Domu Ludowym w Brzeźniku odbyła się impreza charytatywna „Wspieramy bezdomne koty”. Przybyli goście, którym los pokrzywdzonych czworonogów nie jest obojętny przynieśli ze sobą suchą i mokrą karmę, żwirek, a także koce aby w ten sposób wspomóc  wolontariuszy organizacji Bolesławieckie Koty.

Podczas imprezy odbył się koncert młodych artystek, które na co dzień rozwijają swoje talenty w Domu Ludowym w Trzebieniu pod bacznym okiem Agnieszki Faltyn, pomysłodawczyni sobotniego wydarzenia. Swoim śpiewem umiliły czas przybyłym gościom również dziewczynki, które uczęszczają na warsztaty w Domu Ludowym w Brzeźniku.

Sobotnia uroczystość była także doskonałą okazją aby podziękować młodym wolontariuszkom, które na co dzień spędzają swój wolny czas pomagając bezdomnym często chorym kotom. Patrycja Falbogowska, Julia Kulka Buryło, Emilka Urban oraz Aleksandra Faltyn otrzymały dyplomy oraz bluzy z kocimi wizerunkami, podarowane przez panią Karolinę Dąbrowską, prowadzącą na Facebooku grupę Bazarek dla Bolesławieckich Kotów. Wielkie podziękowania należą się również pani  Natalii Łatkowskiej za ufundowanie dwóch voucherów na sesje zdjęciowe, z których jeden trafił  w ręce dziewcząt. Wolontariuszki także podczas imprezy nie próżnowały i dzielnie obsługiwały kiermasz m.in.  rzeczy wykonanych na warsztatach plastycznych w Domu Ludowym w Brzeźniku, z którego środki zostały przeznaczone na leczenie podopiecznych Bolesławieckich Kotów.

Kluczowym punktem programu  było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój przyjaciel kot”. W konkursie wzięło udział ponad 20-cioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych od 6 do 8 lat i 9 do 13 la. W grupie młodszej pierwsze miejsce zajął Alan Michalik, drugie miejsce Dawid Czyż i trzecie miejsce Zofia Karbowska. W drugiej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła Julia Jasińska, drugie miejsce Klaudia Duma i trzecie  ex aequo Olimpia Szpila i Oliwia Gurtowska. Prace wszystkich dzieci z pewnością pokażą się na Bazarku dla Bolesławieckich Kotów, gdzie będzie można je zakupić.

Całe sobotnie wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie dobre serca darczyńców. Podziękowania należą się pani Ninie Jakubowskiej Zbęk, mieszkankom Brzeźnika, które upiekły przepyszne ciasta, uczestnikom warsztatów plastycznych oraz panu Rafałowi  Kotlarskiemu, który przeprowadził licytację własnoręcznie wykonanego świecznika z metaloplastyki oraz zestawu ochraniaczy firmy Sixsixone do uprawiania freeridu i downhillu.

Serdecznie dziękujemy również grupie „Off Road Bolesławiec” za zorganizowanie pokazu pojazdów  terenowych. Możliwość obejrzenia samochodów od środka oraz pozowania do zdjęć za kierownicą sprawiła wiele radości szczególnie najmłodszym gościom. Warto również wspomnieć, że każdy uczestnik spotkania miał okazję własnoręcznie wykonać zabawkę dla kota, podczas warsztatów, które miały miejsce w trakcie imprezy. Takie kocie zabawki to doskonały prezent dla naszych domowych pupili.

Po zakończeniu imprezy dokonaliśmy komisyjnego przeliczenia pieniędzy, które trafiły do puszek wolontariuszy i z dumą możemy stwierdzić, że udało nam się zebrać kwotę 1.369,98 zł.

Wszystkim gościom i tym, którzy przyczynili się do zorganizowania sobotniego wydarzenia serdecznie dziękujemy. Tym którym nie jest obcy los bezdomnych kotów zapraszamy do polubienia fanpage Bolesławieckie Koty oraz dołączenia do grupy Bazarek dla Bolesławieckie Koty.

Mariola Łyszczarz