6 października 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Domu Ludowego dla Sołectwa Bożejowice–Rakowice. To pierwszy tak duży Dom Ludowy w gminie Bolesławiec, który posiada największą salę widowiskową, salę lustrzaną, małą salę tzw. ”sołtysówkę” oraz bibliotekę. Ten obiekt przeznaczony jest przede wszystkim dla mieszkańców Sołectwa Bożejowice–Rakowice, ale korzystać z niego mogą także mieszkańcy innych miejscowości.

Tego szczególnego dnia, na placu przed nowym obiektem zgromadziło się wiele ludzi, ciekawych zakończonej inwestycji. Po przywitaniu zaproszonych gości Wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski opowiedział o poszczególnych etapach powstawania obiektu i wyraził życzenie, aby dobrze służył mieszkańcom. Po przecięciu wstęgi, którego dokonali Wójt, Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Uziej oraz Wykonawca obiektu Artur Rogalski, dokonano symbolicznego wręczenia kluczy. I w ten sposób odpowiedzialność za obiekt przyjęli: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu–Janusz Cieśla, Grażyna Kafel–Sołtys oraz Elżbieta Pachołek–Przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Nie mogło zabraknąć także poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii w Bożejowicach–ks. Grzegorza Sowę. Przed samym wejściem dwie uczennice miejscowej szkoły: Ola i Nicola wypuściły pęk balonów, który poleciał wysoko w górę.  Przy dźwiękach fanfar licznie zgromadzeni goście weszli na salę widowiskową, gdzie rozpoczął się koncert zespołu „The Postman”, grającego muzykę niezapomnianych „Bitelsów”. Dom Ludowy będzie służył mieszkańcom nie tylko na koncerty i tym podobne, ale także na zabawy taneczne, czego najlepszym przykładem była zabawa zorganizowana tuż po występie zespołu „The Postman”. Pełna sala i dobra muzyka, to wszystko złożyło się na udaną imprezę i miejmy nadzieję dobry początek działalności obiektu. Mieszkańców odwiedził z prezentem także Marszałek Województwa Dolnośląskiego-Cezary Przybylski i pogratulował udanej inwestycji.

Ogromne podziękowania należą się osobom pracującym w Komitecie Organizacyjnym sołectwa Bożejowice–Rakowice, dzięki którym obiekt był czysty, a uroczyste otwarcie miało wspaniałą oprawę gastronomiczną.

Beata Widera