W dniach 18 i 19 września w Gminnych Bibliotekach w Kruszynie, Żeliszowie, Ocicach i Brzeźniku odbyły się spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem, autorem powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży i dorosłych, dziennikarzem, reportażystą oraz podróżnikiem.
Podczas spotkań pan Krzysztof niezwykle interesująco opowiadał nie tylko o swojej twórczości, ale głównie o survivalowych  wyprawach do Rumunii na Syberię oraz rejsie Amazonką. Niecodzienne przygody udokumentowane interesującymi zdjęciami zaciekawiły młodzież. Pisarz opowiedział m.in. o „Drakuliadzie”, czyli podróży do zamku znanego Włada III Palownika, który stanowił inspirację dla postaci książkowego Drakuli. Wielkie emocje wśród słuchaczy wzbudziły również opowieści Pana Krzysztofa o przygodach w amazońskiej dżungli np. niebezpieczna walka z kajmanem czy wizyta u rdzennych mieszkańcach Amazonii. Podróżnik zainteresował młodzież opowieścią o wyprawie do Czarnobylu, opuszczone budynki, szkoły, przedszkola zrobiły ogromne wrażenie na uczniach.
Niezwykłymi historiami oraz interesującymi zdjęciami pisarz wywołał wielkie zainteresowanie wśród uczestników spotkania. Wielu z nich wyraziło chęć wzięcia udziału we wspólnej wyprawie z podróżnikiem. Na każdym spotkaniu Pan Krzysztof zaprezentował także kilka technik samoobrony, co bardzo spodobało się uczniom. Młodzi czytelnicy mogli również zakupić książkę Krzysztofa Petka, którą sam autor opatrzył specjalną dedykacją. 

Mariola Łyszczarz