Wrześniowy "Festyn rodzinny" w Trzebieniu, to już kilkuletnia tradycja. W tym roku także, 15 września odbyła się taka impreza, która miała na celu integrację mieszkańców Trzebienia i okolicznych miejscowości. Parking przy Domu Ludowym "Jarzębina" zmienił się w festynowy plac. Na "scenie" wystąpiły utalentowani artyści z pracowni muzycznej Pani Agnieszki Orawiec oraz Zespół Śpiewaczy "Żeliszowianki" z Żeliszowa. Występy artystyczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie gości z Armii USA, którzy licznie przybyli na festyn. 

W czasie trwania Festynu Rodzinnego, na boisku wielofunkcyjnym w Trzebieniu rozegrano kolejny mecz piłki nożnej pomiędzy Lesznem Górnym 
a Trzebieniem. Dzięki zaangażowaniu Prezesa K.S. ,,Garbarnia” Ryszarda Wróblewskiego z Leszna Dolnego i Pani Ewy Parzygnat z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu zorganizowano po raz kolejny mecz w którym udział wzięły dzieci w dwóch grupach wiekowych. W grupie młodszej grały dzieci w wieku od 6-9 lat a w grupie starszej dzieci od 10-13 lat. Licznie przybyli kibice mocno dopingowali, a młodzi piłkarze ostro wzięli się do rywalizacji. Po dwóch meczach w grupie młodzików wygrało Leszno 5-3, jak również w grupie starszej 2-0.  Młodzi piłkarze z Trzebienia oczekują na szybki rewanż. Na zakończenie rozgrywek Pani Sołtys Małgorzata Zoryło wraz z Panią Ewą Parzygnat wręczyły uczestnikom słodkie upominki.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez Panią Krystynę Bachusz oraz strażaków OSP w Trzebieniu. Dzieci w nich uczestniczące były bardzo zadowolone. Dzieci mogły również skorzystać z darmowych "dmuchańców". Odbyły się także konkursy dla dorosłych uczestników festynu. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi na nartach wieloosobowych oraz "przeciąganie węża strażackiego". Festyn zakończyła zabawa taneczna, która trwała do "białego rana".

Organizatorami festynu byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieniu, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieniu, a wszystkie działania związane z organizacją festynu koordynowała Pani Sołtys Małgorzata Zoryło.

Andrzej Szwedo, Jarosław Nenkin