21 września 2018 r. w Domu Ludowym w Ocicach odbyła się Gala Mistrzów Sportu. Podczas uroczystości 35 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2017/2018 odnieśli znaczące sukcesy sportowe, a tym samym przyczynili się do promocji gminy Bolesławiec, uhonorowano nagrodami Wójta. Poprzeczka postawiona była naprawdę wysoko. Młodzi ludzie oprócz uzyskania w klasyfikacji końcoworocznej średniej z obowiązkowych przedmiotów edukacyjnych co najmniej 4,0; bardzo dobrego zachowania musieli: -w indywidualnych dyscyplinach sportowych (w zawodach organizowanych lub będących pod patronatem ogólnopolskich związków lub federacji sportowych np. SZS, DFS, PZLA. PZS) zdobyć: na etapie powiatowym od I do III miejsca, na etapie strefowym od I do VI miejsca, na etapie wojewódzkim od I do VIII miejsca, na etapie ogólnopolskim oraz zawodach międzynarodowych od I – do X miejsca; natomiast w zespołowych dyscyplinach sportowych na etapie wojewódzkim-od I do III miejsca, a na etapie ogólnopolskim od I do -X miejsca.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali: dyplom, pamiątkową statuetkę, nagrodę pieniężną, a ich rodzice list gratulacyjny. Wysokość nagrody wynosiła 
od 400 do 700 zł i była uzależniona jest od uzyskanych wyników sportowych. 

O tym, jak wyjątkowy jest to dzień i jak ważne jest promowanie oraz wspomaganie rozwoju uzdolnionych sportowo dzieci, w swoim przemówieniu podkreślił Wójt Gminy Bolesławiec–Andrzej Dutkowski, który wspólnie z Grażyną Łucką–Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Bolesławiec oraz Iwoną Przybylską – Sekretarzem Gminy składał nagrodzonym i ich rodzicom gratulacje.

Należy podkreślić, że aż 10  nagrodzonych  uczniów, którzy uzyskali znaczące osiągnięcia sportowe było ze Szkoły Podstawowej  w Brzeźniku. Są to: Jakub Dura, Maja Gałuszka, Kornelia Subda, Kinga Miżdal, Emilia Kondraciuk,  Julia Kondraciuk, Piotr Skiba, Szymon Szal, Dominika Matejewicz oraz Wiktoria Galek. Pozostali nagrodzeni ze szkół podstawowych to: Weronika Dmańska, Joel Szelagowski (Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej), Oliwier Krzysztofiński (Szkoła Podstawowa w Ocicach), Kacper Pawlak, Kaja Antos (Szkoła Podstawowa w Trzebieniu), Kamila Dudek , Bartosz Maćkowiak (Szkoła Podstawowa w Żeliszowie), Adam Marut, Oliwier Psiuch, Eliza Psiuch, Łukasz Kalita, Wiktoria Pietraszun (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bolesławcu), Iga Kedzierska (Szkoła Podstawowa Nr 4), Hubert Durtka, Kacper Durtka, Jan Krupa (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bolesławcu), Katarzyna Pierzchalska i Kacper Gzubicki (Szkoła Podstawowa OXPRESS w Bolesławcu), Maja Oleś (Szkoła Podstawowa Zakonu Ojców Pijarów w Bolesławcu).

Z klas gimnazjalnych nagrodzono 6 uczniów: Magdalenę Sondaj, Wiktorię Tomczyk, Sandrę Flis (Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu), Kamila Wróblewskiego (Gimnazjum Samorządowe Nr 4 w Bolesławcu), Malwinę Towenek i Wiktorię Robak (Gimnazjum Ojców Pijarów w Bolesławcu).

Do przygotowania uroczystości, przyczynili się w szczególności: Pan Dyrektor Dariusz Wojtowicz, Nauczyciele, Rodzice, a swoimi występami uświetnili ją uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach, którzy przygotowali 3 pokazy taneczne oraz występ muzyczno- wokalny. 

Wszystkim nagrodzonym życzymy sportowych sukcesów w nowym roku szkolnym. 

Barbara Majecka