To już trzeci rok z rzędu w Gminie Bolesławiec odbywa się rajd pieszy. Tym razem 15 września 2018 roku w trasę ruszyło aż 50 osób. Naszym celem jest poznanie Gminy Bolesławiec poprzez piesze wycieczki i przejście tych rozległych terenów wzdłuż i wszerz. Nie wiemy ile lat to nam zajmie bowiem tylko raz w roku odbywa się ta impreza.

W sobotnie południe spod Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Kruszynie ruszyła duża 50-osobowa grupa. Najpierw grupa szła bocznymi uliczkami Kruszyna, potem weszliśmy na piękną, leśną drogę. Wprawdzie pod stopami mieliśmy żwir lecz z przyjemnością maszerowaliśmy po zabytkowym trakcie. Po wejściu w las, zmienił się nie tylko krajobraz, ale także opanowały nas piękne zapachy lasu. Tam właśnie zrobiliśmy jedyny podczas całego rajdu przystanek, który nie trwał długo, bo nie chcieliśmy zbytnio ochładzać rozgrzane już mięśnie. 

Po wyjściu z lasu nieopodal Kraśnika Górnego zaciekawionym wzrokiem spoglądał na nas byczek, na szczęście uwiązany. Gdyby chodził luzem, to nasza wycieczka rozwinęłaby chyba rekordową prędkość na trasie. Po drodze niektórzy rozmawiali, inni robili zdjęcia, a wesołe trzy dziewczynki śpiewały piosenki. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy z powrotem do Kruszyna, gdzie wspólnymi siłami przygotowaliśmy ognisko. Jeszcze tylko chwila i już piekły się na nim kiełbaski. Po takiej ponad 12–to kilometrowej trasie każdy zasłużył na posiłek regeneracyjny. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom III Rajdu po Gminie Bolesławiec za udział i zapraszamy na następny.

Beata Widera