Druga edycja Festynu Naleśnikowego odbyła się 17 czerwca na placu przy Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym. Potrawa, której nikomu nie trzeba zachwalać, ma duże grono swoich fanów, a naleśnikowe zapachy skusiły w tym roku nie tylko mieszkańców wioski, ale także wielu gości.

Tysiące placków, pieczonych nie tyko w nocy poprzedzającej imprezę, ale także na bieżąco - cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dla amatorów słodkości były naleśniki z serem na słodko, brzoskwinią lub dżemem, a na słono: z kapustą, pieczarkami, meksykańskie na ostro oraz z serem fetą i szpinakiem. 

Przy degustacji pysznych naleśników można było zobaczyć ciekawe występy sceniczne. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, pod kierownictwem Elżbiety Tor. Ich zabawy z Górnego Śląska oraz krakowiaki i oberek zostały docenione przez publiczność i spotkały się z ciepłym przyjęciem. Oprócz tańców można było tego dnia usłyszeć także wokalistów z pracowni muzycznej w Kruszynie, kierowanych przez Agnieszkę Orawiec, a byli to: Weronika Golemba, Weronika Skrzypek, Joanna Paszkiewicz, Oliwia Kostyk, Aleksandra Danielewicz

Z ciekawym programem wystąpili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kraśnika Dolnego, prezentując bogate stroje, układy taneczne (misie, smurfy i pantery) oraz piosenkę o laleczce. Solo gitarowe wykonał dla licznie zgromadzonych widzów Fabian Kusiakiewicz, a swoje piękne głosy zaprezentowały uczennice ze szkoły z Bożejowic: Julia Nowacka i Jagoda Kurowska. Dla amatorów muzyki ludowej na Festynie Naleśnikowym zaśpiewały dwa zespoły: Gminny Zespół Pieśni i Tańca Jutrzenka oraz Zespół Śpiewaczy „Żeliszów”. Gromkie brawa od publiczności to znak, że taka muzyka jest cały czas potrzebna. 

Festyn Naleśnikowy zakończyła zabawa taneczna.

Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka (przede wszystkim w osobie Pani Sołtys - Anny Rajfur) i KGW z Kraśnika Dolnego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

GOKiS