10 czerwca w piękną słoneczną niedzielę w Nowych Jaroszowcach przy Domu Ludowym odbył się Dzień Rodziny. Organizatorami imprezy była Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Na początku każdy uczestnik imprezy mógł sprawdzić się w rozgrywkach  sportowych i zabawnych konkursach. Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się dmuchane piłki. Dużą atrakcją dla dzieci był szybki kurs skręcania balonów, po czym każdy mógł zabrać swojego „balonowego stworka”  do domu. Zainteresowani mogli również nauczyć się jazdy na nartach po trawie, co nie było łatwym zadaniem. Nie zabrakło również cieszących się popularnością takich konkurencji jak: przeciąganie liny, skoki w workach, rzuty do celu. Najwytrwalsi  sportowcy udali się na mecz piłki siatkowej, który rozgrywał się między mieszkańcami naszej  wsi. Wszyscy dali z siebie wszystko, dlatego w nagrodę każdy otrzymał słodki upominek.

Nie zabrakło również kulinarnych smakołyków. Dla uczestników pikniku przygotowane były pieczone na grillu kiełbaski i ziemniaczki. Panie gospodynie z tej okazji upiekły jak zawsze pyszne domowe, pachnące owocami ciasta. Natomiast komu doskwierał upał, mógł zasiąść pod nowo powstałą altaną i schłodzić się zimnym kompotem.   

Festyn zakończył się zabawą taneczną przy dobrej muzyce i gdyby nie załamanie pogody na pewno trwał by do rana.

Piknik był okazją do zintegrowania się rodziców i dzieci. Wspólne zabawy dostarczyły uczestnikom festynu wiele  do radości, uśmiechu i dobrego nastroju.

To był bardzo udany dzień. Serdecznie dziękujemy organizatorom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tego dnia.

Małgorzata Gil