7 czerwca grupa 5- i 6-latków oraz klasa III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu, nauczycielki Krystyna Bachusz i Krystyna Auguściak oraz chętni rodzice pojechali na wycieczkę do Nowej Soli.

Wyjątkową atrakcja Nowej Soli był Park Krasnala, gdzie znajdują się figury z bajek, labirynt , dom na kurzej nóżce, dinozaury oraz mini zoo.

Po przyjeżdzie do Nowej Soli, grupy z wychowawczyniami, rodzicami i z panią przewodniczką udaliśmy się do słynnego Parku Krasnala. Dzieci od razu zaczęły się bawić na wybranych zabawkach i urządzeniach zabawowych, oraz oglądali i podziwiali mini zoo (lamy, pawie, kozy, owce, szopa-pracza, papugi).

Po krótkiej zabawie udaliśmy się na rejs statkiem po Odrze. Sam rejs statkiem był dla dzieci wspaniałą zabawa i obserwacją przyrody wokół. Na koniec rejsu każde dziecko otrzymało dyplom pasowania na Wilka Rzecznego.

Potem jeszcze raz poszliśmy do Parku Krasnala, by się jeszcze trochę pobawić. Na koniec dzieci zebrały się na krótki odpoczynek, gdzie zjadły kiełbaski z grilla. Wycieczka uznana została za udaną. Piękna i słoneczna pogoda oraz moc atrakcji spowodowały, że wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.

Krystyna Bachusz