Sobotni wieczór, 9 czerwca, w Kruszynie odbył się pod znakiem ogniskowego muzykowania. To właśnie tam miała miejsce kolejna z imprez towarzyszących Bałkańskiej Feście. W luźnej, piknikowej atmosferze spotkali się mieszkańcy Kruszyna, goście i RKUD „Pelagić”. 

Po obowiązkowym poczęstunku, przy blasku palącego się ogniska rozpoczęły się śpiewy i tańce wszystkich chętnych. Nie zabrakło nieśmiertelnego tańca „Kolo” czy piosenki „Jugoslawio”. Tego dnia tańczyli nie tylko członkowie ZPiT Ziemi Bolesławieckiej i RKUD „Pelagić”, ale także każdy kto miał ochotę nauczyć się prostych kroków tanecznych.

Bałkańskie rytmów chętnie słuchali także: Ambasador Republiki Serbii - Nikola Zurovac , Konsul Honorowy Republiki Serbii - Ranko Tomović, Biskup z Banja Luki - Franjo Komarica oraz władze Gminy Bolesławiec w osobach Wójta: Andrzeja Dutkowskiego, Zastępcy Wójta - Romana Jaworskiego i Przewodniczącego Rady Gminy - Bogusława Uzieja.

Bałkańska muzyka zachęciła także mieszkańców Kruszyna, którzy licznie przybyli tego dnia na Muzykowanie przy ogniu.

Cieszymy się, że muzykowanie w Kruszynie weszło już na stałe do tradycji czerwcowych wydarzeń kulturalnych w Gminie Bolesławiec.

GOKiS