Drugą z cyklu imprez, zorganizowanych przy okazji Bałkańskiej Festy był BIEG PO WSPOMNIENIA, który odbył się 9 czerwca na drodze technicznej obok autostrady i zbiornika wodnego „Krępnica”. 

Bieg, zorganizowany w kilku kategoriach wiekowych, pozwolił swoim zasięgiem sprawdzić biegowe umiejętności tak małym dzieciom jak i dorosłym. W pierwszej kategorii (roczniki 2013-2011) do przebiegnięcia było 250 metrów i najlepsi okazali się kolejno: Laura Cidyło, Krystian Strugała i Adam Miżdal. W kategorii drugiej znalazły się roczniki 2010 – 2018 i miejsce pierwsze wywalczył Jakub Wójcik, a kolejno uplasowali się: Oliwier Miżdal i Eliza Psiuch. Roczniki 2007-2005 to niewątpliwe zwycięstwo dwóch braci, z których Hubert Durtka był szybszy i zajął pierwszą lokatę, a Kacper Durtka następną. Na trzecim miejscu podium stanął Maciej Kosior. W następnej kategorii (2004- 2002) najlepszy był Jan Krupa, a za nim na drugim miejscu znalazł się Dawid Kosior. Kategorię OPEN rozdzielono na kobiety i mężczyzn i tak w pierwszej grupie znalazły się kolejno: Monika Lachowska, Julia Rozenbajger i Klaudia Hola, zaś w drugiej pierwsze miejsce na podium wywalczył Grzegorz Kużaj, drugie Przemysław Lachowski, a trzecie Tomasz Wiśniewski.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale i pyszną grochówkę, a zwycięzcom nagrody i puchary wręczał Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec - Roman Jaworski.

Organizatorami imprezy byli: Klub Biegacza Bolesławiec oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

GOKiS