29 kwietnia Kabaret Retro został zaproszony przez Radę Parafialną i księdza Dziekana - Zbigniewa Karabana na festyn kościelny do Zawidowa.

Po przyjeździe do miasta zostaliśmy miło przywitani – co nas bardzo ucieszyło. Zanim wystąpiliśmy oglądaliśmy różne konkursy i występy muzyczne.

Dużą dawkę śmiechu oraz dobrej zabawy zapewnił nasz kabaret „Retro” w składzie: Pani Janina Kraczkowska, która jest autorką tekstów, reżyserem i odtwórczynią. Następnie Pani Lucyna Oleksiak, Pani Krystyna Bachusz, Pani Władysława Bożęcka i Pan Zbigniew Bożęcki. Oprawą muzyczną zajmował się Pan Bogdan Weiss i Pani Agnieszka Miszkiewicz, która śpiewała piosenki. Jedna piosenka była poświęcona księdzu Dziekanowi Zbigniewowi Karabanowi – ksiądz był pod wielkim wrażeniem.

W Zawidowie nigdy jeszcze nie gościł żaden kabaret, dlatego mieszkańcy chętnie słuchali i oglądali scenki kabaretowe. Widzowie śmiechem i oklaskami nagradzali grupę kabaretową. Radości nie było końca. Bardzo im się podobał występ kabaretu. Po skończonym występie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Rada Parafialna i ksiądz Dziekan Zbigniew Karaban gorąco nam podziękowali.

Kabaret „Retro” został ponownie zaproszony przez Radę Parafialną i mieszkańców Zawidowa. Powiedzieliśmy im do zobaczenia wkrótce. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

Krystyna Bachusz