Festyny Rodzinne w Nowej Wsi to już tradycja sięgająca kilku ładnych lat. Corocznie organizowane w czerwcu, cieszą się niezmiennie powodzeniem tak mieszkańców jak i gości. 

W tym roku także publiczność nie zawiodła. Na imprezie zorganizowanej 3 czerwca parking przed Domem Ludowym zmienił się w festynowy plac. Na scenie tego dnia jako pierwsze wystąpiły utalentowane mieszkanki Trzebienia: wokalistki – Julia i Martyna. Martyna oprócz śpiewania dała się poznać także w roli tancerki wraz z koleżanką Wiktorią. Tego dnia nie zabrakło wielu konkursów dla dzieci, które biegały slalomem z tacą, przekładały kapelusze, jeździły na „smokach”, siatką na motyle łapały kręgle itp. Dużo śmiechu wywołało portretowanie Sołtysa wsi – Ryszarda Bryłkowskiego, którego wizerunki wykonane kredą zdobiły asfalt przed Domem Ludowym. Ciekawym konkursem przeprowadzonym najpierw pośród dzieci, a później dorosłych był „Sniper, podczas którego trzeba było się wykazać nie lada precyzją i zręcznością. Dwie piękne, nastrojowe piosenki zaśpiewała dla publiczności także Weronika Skrzypek. Dla festynowych gości wystąpił między innymi Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, który zaprezentował się w dwóch blokach: polskim i bośniackim. W ich wykonaniu nie zabrakło również nieśmiertelnych „Sokołów”, a podczas ich wykonania słychać było także śpiewającą publiczność. Konkursem, który cieszył się największym powodzeniem wśród dorosłych był rzut workiem z sianem na odległość.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Organizatorami festynu była Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi oraz Gminny Ośrodek kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

GOKiS