• Festa Bośniacka - Bolesławice 2024

  Festa Bośniacka - Bolesławice 2024

  Zmienia się termin tegorocznego Festiwalu Kultury Południa Europy w Bolesławicach – w tym roku spotykamy się w ostatnią niedzielę maja (26 maja). Nie zmienia się natomiast to, że Festę poprzedzą wydarzenia towarzyszące.

  Czytaj artykuł
 • dofinansowanie.jpeg

  [WYRÓŻNIONE] Nabór wniosków na dotację do wymiany "kopciuchów"

  Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji kominowej tj. na wymianę tzw. "kopciuchów" na ekologiczne źródła ciepła trwa do 31 sierpnia 2024 r. lub do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel. 

  Czytaj artykuł
 • Gmina pełna talentów

  Gmina pełna talentów

  17 maja, po raz VIII, odbyła się Gala „Odkrywców Talentów”, na której zaprezentowali się uczniowie wszystkich gminnych szkół.

  Czytaj artykuł
 • Nie ma, nie ma wody na pustyni...

  Nie ma, nie ma wody na pustyni...

  W niedzielę, 19 maja, wyruszyliśmy z 67 osobami, w tym wieloma dziećmi, czterema czworonogami i rewelacyjnymi humorami na Pustynię Kozłowską – unikalne w naszym regionie miejsce.

  Czytaj artykuł
 • 2024.05.22_II.jpeg

  II Sesja Rady Gminy Bolesławiec, 22 maja 2024 r.

  Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 1 Statutu Gminy, zwołuję posiedzenie II Sesji Rady Gminy Bolesławiec w dniu 22 maja 2024 r. o godz. 900 w sali konferencyjnej Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Kruszynie, ul. Kasztanowa 1 B

  Czytaj artykuł
 • ikona-informacja-pilne.png

  Uwaga na środki ochrony roślin zawierające fosforek glinu

  Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we  Wrocławiu przypomina zasady sprzedaży środków ochrony rośli.

  Czytaj artykuł
 • Zapraszamy na VIII Gminną Galę "Odkrywców Talentów"

  Zapraszamy na VIII Gminną Galę "Odkrywców Talentów"

  W imieniu dyrektora, nauczycieli oraz społeczności szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie zapraszamy wszystkich chętnych na VIII Gminną Galę "Odkrywców Talentów" pod patronatem Wójta Gminy Bolesławiec.

  Czytaj artykuł
 • Uwaga - brak wejściówek

  Uwaga - brak wejściówek

  Informujemy, że nie ma już dostępnych miejsc na Koncert „Bośnia dla Powiatu Bolesławieckiego” w Starym Teatrze. Osoby, które będą chciały zobaczyć występ zespołu ANIP „Mladost” zapraszamy na Festę Bośniacką do Bolesławic 26 maja od godz. 14.00.

  Czytaj artykuł
 • krus-logo-big.jpeg

  Szanuj i bądź bezpieczny

  Publikujemy artykuł prewencyjny, przesłany przez bolesławiecki oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

  Oddział Okręgowy TPD w Legnicy informuje, że organizuje kolonie letnie dla dzieci 8-16 lat (urodzonych po 1 stycznia 2008) których co najmniej jeden z rodziców / opiekunów prawnych jest ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  Czytaj artykuł