• dofinansowanie.jpeg

  Nabór wniosków na dotację do wymiany "kopciuchów"

  Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji kominowej tj. na wymianę tzw. "kopciuchów" na ekologiczne źródła ciepła trwa do 31 sierpnia 2023r. lub do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel. 

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Konkurs plastyczny pt. "Zielona Energia"

  Wójt Gminy Bolesławiec zaprasza uczniów klas IV-V szkół podstawowych z terenu Gminy Bolesławiec do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Zielona Energia". 

  Czytaj artykuł
 • W bibliotece od przedszkola

  W bibliotece od przedszkola

  Biblioteka Publiczna w Bożejowicach gościła w tym tygodniu najmłodszych czytelników, czyli przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Bożejowicach. Dzieci wysłuchały wybranych książek, a następnie wzięły udział w zajęciach plastycznych.

  Czytaj artykuł
 • XLII Sesja.jpeg

  XLII Sesja Rady Gminy Bolesławiec, 29 marca 2023 r.

  Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 1 Statutu Gminy, zwołuję posiedzenie XLII Sesji Rady Gminy Bolesławiec w dniu 29 marca 2023 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Centrum Administracyjnego - Kulturalnego w Kruszynie, ul. Kasztanowa 1 B.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2023 r.

  Urząd Gminy Bolesławiec informuje, że w 2023 roku miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie uległa zmianie i zgodnie z uchwałą Rady Gminy Bolesławiec wynosi 30,00 zł.

  Czytaj artykuł
 • Członkowie ZPiT Ziemi Bolesławieckiej z sukcesami

  Członkowie ZPiT Ziemi Bolesławieckiej z sukcesami

  11 marca członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej wzięli udział w II etapie przesłuchań w konkursie im. Stanisława Jopka, organizowanego przez Zespół Mazowsze.

  Czytaj artykuł
 • Festa-logotyp.jpeg

  Festa w Bolesławicach już w czerwcu

  Z radością informujemy, że po przerwie spowodowanej pandemią, Festa powraca. W tym roku finałowe wydarzenie odbędzie się 4 czerwca na boisku sportowym w Bolesławicach. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod nazwą Chorwacka Festa.

  Czytaj artykuł
 • Dla Sołtysów

  Dla Sołtysów

  W piątek, 10 marca, w sali konferencyjnej w Kruszynie uroczyście obchodziliśmy Dzień Sołtysa, czyli święto przedstawicieli naszych Mieszkańców. Było to wzruszające spotkanie z sołtysami naszej Gminy, wypełnione podziękowaniami, wspomnieniami oraz planami na przyszłość.

  Czytaj artykuł
 • Dzień Kobiet w naszej Gminie

  Dzień Kobiet w naszej Gminie

  Na terenie naszej Gminy odbyły się różne wydarzenia w związku z marcowym Dniem Kobiet.

  Czytaj artykuł
 • Święto kobiet w Łaziskach

  Święto kobiet w Łaziskach

  8 marca obfitował w najlepsze życzenia płynące w stronę kobiet. Chciałyśmy, by to właśnie kobieca energia była w centrum wczorajszego wydarzenia, jakie miało miejsce w Domu Ludowym w Łaziskach.

  Czytaj artykuł