• dofinansowanie.jpeg

Nabór wniosków na dotację do wymiany "kopciuchów"

Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na realizację zadań związanych z ograniczeniem niskiej emisji kominowej tj. na wymianę tzw. "kopciuchów" na ekologiczne źródła ciepła trwa do 31 sierpnia 2024 r. lub do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel.

Połączył ich hip-hop

Co może powstać w ciągu 6 godzin intensywnych warsztatów? Okazuje się, że całkiem sporo. Udowodnili to uczniowie najstarszych klas gminnych szkół, którzy w czwartek, 22 lutego, uczestniczyli w warsztatach „Wciąga nas hip-hop, narkotyki nie!”.

• 2024.02.28_L.jpeg

L Sesja Rady Gminy Bolesławiec, 28 lutego 2024 r.

Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 1 Statutu Gminy, zwołuję posiedzenie L Sesji Rady Gminy Bolesławiec w dniu 28 lutego 2024 r. o godz. 1030 w sali konferencyjnej Centrum Administracyjno - Kulturalnego w Kruszynie, ul. Kasztanowa 1 B

• Szafy przewietrzone

Wietrzymy szafy i pomagamy

2 marca w Domu Ludowym w Bolesławicach odbędzie się druga edycja "Wietrzenia szaf". W tym roku zmieniamy nieco formułę i ubrania, które nie znajdą nowych właścicieli, zostaną przez naszych wolontariuszy posortowane i przekazane Fundacji Ubrania Do Oddania, która zasili konto Filipa Gila z Kraszowic. Dodatkowo podczas wydarzenia rozstrzygniemy Konkurs Slow Fashion - Projektowanie Przyszłości.

Karnawałowe zabawy

Uczniowie i przedszkolaki, którzy uczęszczają do gminnych placówek edukacyjnych, bawili się na zabawach karnawałowych.

Czytaj artykuł

Stare Jaroszowice najlepsze w "Halówce"

18 lutego w hali sportowej I LO w Bolesławcu rozegrano kolejną edycję Halowego Turnieju Piłki Nożnej, w którym uczestniczyło siedem gminnych drużyn piłkarskich.

• Wstęp.jpeg

50 lat w zdrowiu i chorobie

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

Podsumowanie programu Działaj Lokalnie 2023

13 lutego w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie odbyło się spotkanie, podsumowujące program Działaj Lokalnie 2023. Gościem specjalnym była Janina Ochojska - posłanka do Parlamentu Europejskiego.

• Ikona - Praca.png

Konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów

Do 1 marca br. można składać oferty w konkursach na kandydatów na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie.

Gotowanie z KGW w Dąbrowie Bolesławieckiej

17 stycznia w Domu Ludowym w Dąbrowie Bolesławieckiej, pod czujnym okiem pań z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich i przy pełnym zaangażowaniu najmłodszych uczestników, odbyły się zajęcia kulinarne.