15 kwietnia w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie odbył się drugi półfinał Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. Udział w nim wzięły najlepsze drużyny ze spotkań eliminacyjnych, które odbywały się od stycznia do marca. Tego dnia spotkały się ekipy z: Kraśnika Górnego, Krępnicy, Nowej i Żeliszowa.

W pierwszej konkurencji, którą było tworzenie origami modułowego najlepszy był Kraśnik Górny, który największą ilość punktów uzyskał także w rozwiązywaniu rebusu, trafianiu piłką z własnego podrzutu do obręczy oraz układaniu maxi puzzli. Drużyna z Krępnicy, która przez całe eliminacje szła „jak burza” najlepiej zaprezentowała się w konkurencjach sprawnościowych: wkręcaniu butelek na czas i odbiciach piłką siatkową oraz zadaniu ściśle umysłowym - czyli rozgrywkach szachowych i to właśnie ich zawodnik (Sołtys - Kamil Haniszewski) wygrał wszystkie szachowe mecze. Drużyny z Nowej i Żeliszowa prezentowały podobny poziom, gdzie Nowa wyróżniała się np. w teście o muzyce lat 60-tych i odgadywaniu znaczenia trudnych słów, a Żeliszów w grze „sniper” i układankach logicznych „sudoku”. 

Do samego końca nie wiadomo było, czy nie będzie potrzebna dogrywka, a końcowe wyniki różniły się kilkoma punktami. Po dziesięciu konkurencjach okazało się jednak, że najlepszy jest Kraśnik Górny, który zdobył 29 punktów i Krępnica z 28 punktami. To właśnie oni weszli do finałowych rozgrywek, które odbędą się w ostatnią niedziele czerwca.

Dziękujemy wszystkim fantastycznym drużynom za udział w rozgrywkach Turnieju Wsi.

Beata Widera