9 marca w Gminie Bolesławiec uroczyście obchodzono Dzień Sołtysa. Tych w naszej gminie mamy aż 29, a każdy z nich pełni bardzo ważną funkcję.

Sołtysa wybierają bezpośrednio mieszkańcy, dla których jest on nie tylko łącznikiem między nimi a władzami gminy, ale przede wszystkim sąsiadem, często przyjacielem. A kto jak nie sąsiad zrozumie problemy ludzi, których spotyka na co dzień. Dodatkowo, jako mieszkaniec konkretnej miejscowości, sołtys najlepiej wie, co w wsi jest potrzebne. Dlatego też funkcja sołtysa jest tak ważna, a jednocześnie niełatwa.

Trudy pracy sołtysów od zawsze docenia Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, który kolejny rok z rzędu zaprosił ich na spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. Podziękował on im za kolejny rok ciężkiej pracy, oddania oraz podejmowania lokalnych inicjatyw, na rzecz swojej miejscowości, a przez to – również gminy. Do życzeń dołączył się Przewodniczący Rady Gminy Bolesławiec – Bogusław Uziej wraz z Wiceprzewodniczącą – Grażyną Łucką a także Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec – Roman Jaworski.

Nie obyło się bez drobnych upominków, jakimi były wykonane specjalnie na tę okazję kubki ceramiczne oraz okolicznościowego tortu.

Następnie przed zebranymi wystąpiła Katarzyna Rzepka, która zaprezentowała krótki program muzyczny. Wokalistkę wspierała drugim głosem Beata Widera.

Sołtysom jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze z okazji ich święta, które przypada 11 marca.

Karolina Wieczorek