4 marca odbyło się ostatnie spotkanie eliminacyjne Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. W sali gimnastycznej w Bożejowicach odbyły się potyczki grupy „D”, w których uczestniczyli mieszkańcy sołectw: Bożejowice-Rakowice, Krępnica, Nowa Wieś oraz Stare Jaroszowice.

Trzeba przyznać, że walka była dosyć wyrównana i każda z drużyn w różnych konkurencjach wykazywała się wiedzą bądź szybkością w działaniu. Krępnica była zdecydowanie najlepsza w wypisywaniu miejscowości, układaniu puszek, składaniu kubeczków na czas, rozpoznawaniu kwiatów i bezkonkurencyjna w rozgrywkach w piłkarzyki. Bożejowice –Rakowice przodowały w wyścigu z ubraniami i „głuchym telefonie”, Nowa Wieś miała najlepszą hafciarkę oraz całkiem dobrze poradzili sobie w konkurencji z miejscowościami, wykazali się dobrą znajomością wiedzy o samorządzie terytorialnym, zaś Stare Jaroszowice dobrze radziły sobie w wyścigu z ubraniami, układaniu puszek oraz całkiem dobrze w „głuchym telefonie”. Minimalnymi różnicami punktowymi zakończyła się przedostatnia konkurencja i śmiało można powiedzieć, że to właśnie ostatnie „piłkarzyki” zadecydowały o końcowym wyniku w tabeli punktowej. N

a koniec okazało się, że najwięcej, bo aż 36 punktów zdobyła Krępnica, 34 – Bożejowice-Rakowice i to właśnie oni znaleźli się w półfinale Turnieju Wsi. Jeden punkt mniej (33) zdobyli mieszkańcy Nowej Wsi, zaś za nimi uplasowały się Stare Jaroszowice.

Pragniemy podziękować wszystkim drużynom, które dzielnie walczyły i wykazały się wiedzą i umiejętnościami. Dziękujemy także autorom pięknych widokówek, reklamujących sołectwa. Niezwykle ciekawy baner zrobiły dzieci, pracujące pod okiem Pani Joanny Idzikowskiej–Kęsik w Domu Ludowym w Krępnicy. Dziękujemy także za pyszne ciasta, upieczone przez mieszkańców. Półfinały odbędą się w kwietniu i już na nie zapraszamy. 

Beata Widera