Podczas XXXI Sesji Rady Gminy Bolesławiec uhonorowano Bronisławę i Karola Oleksiaków, którzy wspólnie przeżyli  50 lat. Z tej okazji otrzymali oni Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP – Andrzeja Dudy oraz list gratulacyjny od Wójta Gminy Bolesławiec – Andrzeja Dutkowskiego.

Medale w imieniu Prezydenta RP wręczył włodarz gminy, gratulując jubilatom pięknej rocznicy 50-lecia pożycia małżeńskiego. Do życzeń dołączył się również Przewodniczący Rady Gminy Bolesławiec – Bogusław Uziej, który przekazał kwiaty. Wszyscy zebrani na Sesji – radni, sołtysi oraz pracownicy Urzędu Gminy Bolesławiec – zaśpiewali jubilatom „Sto lat” .

Jak zawsze był to wzruszający i pełen wspomnień moment – zebrani mogli bowiem obejrzeć prywatne zdjęcia pary a Marzena Komarnicka przytoczyła historię ich poznania się. Państwo Oleksiakowie przyszli na świat w rodzinach polskich reemigrantów, zamieszkujących wcześniej tereny byłej Jugosławii, którzy po II wojnie światowej powrócili do Polski – pan Karol urodził się w 1944 r. w Bośni, a pani Bronisława – 6 lat później w Ocicach. To właśnie tam się poznali, mieszkali i pracowali. Pobrali się w 1967 r. a rok później na świat przyszła ich córka Małgorzata. W 1989 r. rodzina przeprowadziła się do Lubina, gdzie pan Karol dostał pracę w kopalni. W tym czasie pani Bronisława zajmowała się krawiectwem, pracowała w zakładach budowlanych oraz dbała o rodzinę. 4 lata później na świat przyszła ich kolejna córka – Agnieszka, a kolejne 9 lat później – syn Tomasz. Pan Karol przeszedł na emeryturę w 1990 r. i od 1993 r. rodzina mieszka w Ocicach. W tym samym roku państwo Oleksiakowie zostali dziadkami – na świat przyszła ich wnuczka Agata. Obecnie mają jeszcze dwóch wnuków – Macieja i Jakuba oraz prawnuka – Filipa.

Jubilatom towarzyszyła dwójka ich dzieci, która zapewniała, że rodzice są niezwykle zgodni oraz  przyznała, że są oni wspaniałym przykładem do naśladowania.

Karolina Wieczorek