25 lutego w Bukowcu odbyła się uroczysta gala, zorganizowana przez PTTK Sudety Zachodnie, rozstrzygająca etap wojewódzki ogólnopolskiego młodzieżowego konkursu krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa, bo jubileuszowa - XXV. Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania Ziemi Ojczystej, promowanie Małych Ojczyzn, dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć czasów współczesnych. Konkurs ten jest największym i najważniejszym przedsięwzięciem krajoznawczo-turystycznym w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce.

Na galę zostały zaproszone uczennice Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej: Emilia Turecka i Weronika Domańska oraz opiekun - Mariola Kojder

Emilka napisała pracę pt. „Kim tak naprawdę jestem”, w której opisała dzieje swojej rodziny. Były one niejednokrotnie wzruszające i zabawne na przemian. Natomiast Weronika opisała miejsca, które wspomina z wczesnych lat dziecięcych i do których lubi wracać wraz ze swoimi rodzicami. Tytuł tej pracy kursowej to „Moje miejsce na ziemi - Lwówek Śląski”.

Obie pace napisane pod okiem pani Marioli Kojder zostały docenione. Na etapie powiatowym Emilka zajęła II miejsce, a Weronika III. Na szczeblu wojewódzkim obie prace zostały wyróżnione. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

Mariola Kojder