Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe dwa dni w roku. Dlatego też z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na małą uroczystość, której dekoracją zajęła się Pani Katarzyna Dul-Korycka.

W mroźny i słoneczny poranek 21 lutego zaciekawieni dziadkowie przybyli obejrzeć swoje pociechy. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Lilla Liszcz, ksiądz Jacek Makówka, rodzice uczniów oraz starsze koleżanki i koledzy z naszej szkoły. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klas  I – III z niewielką pomocą klasy VI. Z kolei rolę konferansjera przejęłyJula Pawlikowska z kl. II i Kasia Koptyra z kl. III.

Klasa pierwsza pod opieką Pani Marioli Kojder przywitała dziadków miłymi wierszykami. Dla najmłodszych uczniów występ był ogromnym przeżyciem, dlatego też wygłaszane wiersze zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem.

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem Pani Cecylii Kołacz przedstawili ciekawą inscenizację pt. „Rodzina, ach rodzina!” Ucharakteryzowane dzieci wystąpiły w roli babć, dziadków, rodziców i wnucząt. Mali aktorzy zagrali z powagą i dużym zaangażowaniem, co zaowocowało brawami i salwami śmiechu publiczności. Inscenizacja była przeplatana radosnymi piosenkami z dawnych lat. Klasę II i III wspomogły uczennice klasy szóstej: Emilka Turecka i Weronika Domańska. Starsze koleżanki w formie pantomimy przypomniały nam bajkę na dobranoc pt. „Bolek i Lolek”.

Goście z przejęciem oglądali występ, co u niejednej babci wywołało łezkę. Grupka starszych i poważnych ludzi ze wzruszeniem oglądała wnuczęta, które trudziły się, aby wywołać uśmiech na twarzach ukochanych babć i dziadków. Występ zaciekawił dziadków do tego stopnia, że niektóre piosenki nucili razem z dziećmi. Takiej publiczności małym aktorom pozazdrościłby niejeden artysta.

Cecylia Kołacz