28 stycznia w Starych Jaroszowicach odbyła się zabawa karnawałowa, na którą czekały z wielką niecierpliwością dzieci, zwłaszcza najmłodsze, w ciekawych kostiumach karnawałowych.

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki. Nie zabrakło też odważnych batmanów czy spidermanów. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, prowadzącym jak i rodzicom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. 

Tańce, pląsy, zabawy, quizy i karnawałowe korowody prowadziła Pani Joasia, która jak zwykle wspaniale zabawiała dzieciaczki. Prowadząca uczyła zebranych różnych tańców, przeprowadzał gry dla małych jak i troszkę starszych. 

Niezapomniane chwile podczas zabawy  uwieczniali rodzice, robiąc bawiącym się dzieciom zdjęcia, a niezawodna Pani Ala z Rady Sołeckiej oraz Pani Sołtys Aneta  przygotowały smakowity poczęstunek oraz słodką paczkę. 

Każde dziecko uczestniczące w balu, dostało również prezent. Fundatorem tych upominków byli organizatorzy Sylwestra 2017/2018 w Starych Jaroszowicach. 

Trzeba powiedzieć, że karnawałowa zabawa roztańczyła nawet tych najwstydliwsze dzieci. Chociaż wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i humor wszystkim dopisywał, to w okolicach godziny 17.00  wesołej zabawy nastał kres. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć.

Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni, zmęczeni i żałowali, że już trzeba wracać do domu. Kolejny karnawał ponownie za rok, ale wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Aneta Małecka