Trzecie spotkanie eliminacyjne tegorocznego Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec odbyło się 18 lutego w Kruszynie. O uczestnictwo w półfinale walczyły dzielnie drużyny reprezentujące: Dąbrowę Bolesławiecką, Kruszyn, Łąkę i Żeliszów

W pierwszych dwóch konkurencjach zdecydowanie wysunął się na prowadzenie Żeliszów, który dosyć dobrze znał liczbę ludności w poszczególnych miejscowościach i błyskawicznie poruszał się po torze z puszkami. W dalszej części turnieju okazało się, że każda z drużyn miała konkurencję, w której była najlepsza. I tak Dąbrowa Bolesławiecka przodowała w rozpoznawaniu kwiatów i wypisywaniu miejscowości, Łąka najlepiej napisała test wiedzy o samorządzie terytorialnym zaś Kruszyn był najlepszy w hafcie krzyżykowym, składaniu kubeczków na czas, w rozpoznawaniu miejscowości, kwiatów oraz w tzw. „głuchym telefonie”. 

Po zaciętej walce w piłkarzykach stołowych, gdzie mistrzem została drużyna z Żeliszowa okazało się, że do półfinału przechodzą dwie drużyny: Kruszyn – z największą ilością punktów oraz Żeliszów – startujący do następnego etapu z drugiego miejsca.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się brać udział w III Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec i walczyli podczas spotkania grupy C z wielką determinacją.

Beata Widera