Za nami drugie eliminacje tegorocznego Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. I tak w sali gimnastycznej w Brzeźniku odbyło się spotkanie gr. B. W szranki stanęły trzy miejscowości: Brzeźnik, Kraszowice i Nowa.

Już od samego początku było widać, że poziom jest bardzo równy i nawet jeżeli jedna drużyna była lepsza w wypisywaniu nazw miejscowości, to druga przodowała w hafcie, a trzecia w wyścigach. Punkty ciągle się przeplatały. Po kilkunastu konkurencjach można jednać było wysnuć pewne wnioski: w zadaniach wiedzowych najlepszy był Brzeźnik, zaś w sprawnościowych przodowała Nowa. Bardzo dobra była także ekipa z Kraszowic, której zabrakło naprawdę niewiele, aby znaleźć się w półfinale.

Tak jak w pierwszym półfinale, najzabawniejszą konkurencją był „głuchy telefon”, w którym zawodnicy wykazali się nie tyle dobrym słuchem, co niezwykłą wyobraźnią.

Po przedostatniej konkurencji tablica punktacyjna była dalej wielką niewiadomą, ponieważ dwie drużyny miały tyle samo punktów, a trzecia tylko jeden punkt więcej. O wygranej zadecydowały mecze „piłkarzyków stołowych” i tak w następnym etapie Turnieju Wsi znalazły się: Nowa – jako zwycięzca grupy B oraz Brzeźnik - zdobywca drugiego miejsca.

Beata Widera