12 grudnia w żeliszowskim przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Odwiedziły nas dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola. Obejrzały salę, poznały wychowawczynie oraz przyszłych kolegów i koleżanki. Chętnie wzięły udział w zajęciach integracyjnych, plastycznych, muzycznych i ruchowych.

Dzieci odgadując zagadkę, dowiedziały się, jaki będzie temat zajęć. Uważnie wsłuchiwały się w odgłosy wydawane przez wodę, takie jak: dźwięk szumu morza, prysznica, kapiącego kranu, wodospadu, itp. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja przedmiotów, które unosiły się na wodzie lub tonęły. Dzieci mogły same doświadczać i próbować wrzucać do wody, np.: pieniążek, plastelinę, kartkę, nakrętkę czy korek.

Temat przewodni zajęć: „Woda - to cenny dar” uświadomił najmłodszym podopiecznym, jaką rolę odgrywa woda w naszym życiu oraz jak ważne jest jej oszczędzanie. Poznając właściwości wody dzieci przeniosły się w świat eksperymentów i magii. Wielkim zaskoczeniem były kolorowe wulkany, które wybuchły na oczach dzieci oraz "magiczna lampa" wykonana z oleju, wody z barwnikiem i tabletki musującej. Doświadczenia wywarły ogromne wrażenia i na pewno zostaną zapamiętane na długo. Ogromnie podobały się także zabawy muzyczno - ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Pod koniec zajęć obecne i przyszłe przedszkolaki mogły wykonać nietypową pracę plastyczną, dmuchając w kolorowe bańki.

Wszyscy świetnie się bawili. Na uczestników zajęć czekało ostatnie zadanie, które miało przypomnieć jak ważna i potrzebna jest woda w życiu człowieka. Polegało ona na podaniu kubeczka z wodą do osoby siedzącej obok, tak aby nie uronić ani kropli.

Udział w zajęciach dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że w naszym przedszkolu nie można się nudzić. Z przykrością musieliśmy pożegnać się z nowymi koleżankami i kolegami, którzy obiecali, że jeszcze nas odwiedzą. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za wspólną zabawę i miło spędzony czas.

Jagoda Depka, Małgorzata Gil