10 grudnia w sali sportowej w Bożejowicach rozegrano ostatnią kolejkę rozgrywek Gminnej Ligi Sołeckiej 2017, w której uczestniczyły cztery gminne drużyny siatkarskie: Bożejowice, Kruszyn oraz dwa zespoły z Kraszowic. Kolejka ta wyłoniła końcową klasyfikację ligi ponieważ w walce o zwycięstwo liczyły się aż trzy siatkarskie ekipy.

Po raz kolejny, a siódmy raz z rzędu tytuł najlepszej amatorskiej drużyny w gminie Bolesławiec wywalczyli zawodnicy z Bożejowic. Nowy, stary mistrz w decydujących meczach o punkty pokonał dzielnie walczące w tym sezonie drużyny Spec Teamu oraz Bobrów. Drugie i trzecie miejsce w końcowym podsumowaniu rozgrywek,  podobnie jak w roku ubiegłym rozstrzygnęło się między drużynami z Kraszowic. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Spec Teamu, którzy jednym punktem wyprzedzili miejscowe Bobry. Czwarte miejsce przypadło drużynie z Kruszyna, która z każdym sezonem na gminnych parkietach radzi sobie co raz lepiej.    

Na zakończenie zawodów zespołom uczestniczącym w tegorocznych rozgrywkach wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizatorem rozgrywek był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!   

TABELA  LIGOWA 

  mecze punkty sety m. punkty
Bożejowice  6 15 11:3 314:247
Spec Team Kraszowice 6 11 9:6 317:248
Bobry Kraszowice 6 10 7:7  320:292
Kruszyn 6 0 0:12 142:301  

Krzysztof Mosiądz