Mieszkańcy Gminy Bolesławiec, ale nie tylko oni, 10 grudnia po raz dwunasty spotkali się w Łaziskach na Wieczorze Tradycji Bożonarodzeniowych. W tym roku spotkanie to było wyjątkowe, bo odbyło się w nowo rozbudowanym Domu Ludowym.

Już o godzinie 16.00 gwar, śmiech oraz śpiew wypełniły obiekt – wystartowały bowiem warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, dekoracji świątecznych oraz rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek pod czujnym okiem Agnieszki Orawiec oraz Mariana Nakonecznego i Zespołu Śpiewaczego „Żeliszów”. Towarzystwo było w tym roku wyjątkowo rozśpiewane, bowiem warsztatowiczom Roksany Oleksy i Joanny Idzikowskiej-Kęsik śpiew najwyraźniej pomagał w twórczej pracy. A kiedy panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łaziskach zaprosiły najmłodszych do lepienia pierogów i pieczenia pierników – radość dzieci sięgała już zenitu.

Kiedy działania artystyczno-kulinarne się zakończyły sala przeszła szybką metamorfozę, a głos zabrały gospodynie spotkania, czyli Grażyna Łucka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bolesławiec, Joanna Łucka – sołtys wsi Łaziska oraz Elżbieta Osuchowska – przewodnicząca tutejszego stowarzyszenia, które to podziękowały wszystkim za tak liczne przybycie, wyraziły nadzieję, że nowi mieszkańcy wsi chętnie zaangażują się w działalność Stowarzyszenia „Nasze Łaziska” oraz złożyły życzenia świąteczno-noworoczne.

Życzenia składał również Roman Jaworski – Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec, który dodatkowo poinformował o tym, jakie zmiany wprowadzone zostały podczas rozbudowy Domu Ludowego oraz czym były podyktowane. Z tej okazji wręczył na ręce Grażyny Łuckiej, Joanny Łuckiej oraz Artura Rogalskiego – wykonawcy i właściciela Zakładu Ogólnobudowlanego „Rogalski” świąteczne upominki. Do podziękowań dla wykonawcy przyłączyły się również gospodynie. Świąteczne serca z piernika trafiły również do Starosty Bolesławieckiego – Karola Stasika, Proboszcza tutejszej parafii – ks. Ludwika Maciaka oraz Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – Dariusza Kunaszko.

Następnie w specjalnym świątecznym słowno-muzycznym przedstawieniu zaprezentowali się uczniowie ze szkoły w Kruszynie, a po nich przyszedł czas na życzenia od proboszcza dla wszystkich zebranych, dzielenie się opłatkiem oraz wspólny posiłek.

Z tego miejsca wszystkim mieszkańcom naszej gminy życzymy zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w Nowym 2018 Roku.

Karolina Wieczorek