PLUSZOWE MISIE W DĄBROWIE BOLESŁAWIECKIEJ

Dzień Pluszowego Misia w całej Polsce obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W Naszej szkole jednak w tym roku Dzień 115 urodzin Pluszowego Misa obchodzony był 27 listopada.

Z tej okazji wszyscy uczniowie przynieśli o szkoły swoje ulubione maskotki i przedstawiły je niezwykłemu gościowi, którym był duuuży pluszowy tygrysek, w którego wcieliła się pani Mariola Kojder. Tygrysek spędził z dziećmi kilka godzin, pobawił się z uśmiechniętymi uczniami, potańczył, pośpiewał… Ponad to przedszkolaki miały przez Tygryska pięknie pomalowane twarze, a nieco starsi uczniowie dodatkowo wysłuchali fragmentu opowiadania o najsłynniejszym misiu - Kubusiu Puchatku.

Rozradowane dzieci już czekają na przyszłoroczne urodziny misia, by spotkać się z ulubionymi pluszowymi bohaterami.

Mariola Kojder

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w Domu Ludowym „Jarzębina” w Trzebieniu odbył się Dzień Misia. Jak co roku był pełen atrakcji i zabaw dla dzieci. Przed przedstawieniem Pani Janina Kraczkowska podziękowała Pani Irenie Ślicznej i całej firmie „Irpol” , za udzielenie pomocy w formie strojów balowych, a Pan Zbigniew Bożęcki wręczył Pani Irenie dyplom podziękowania od grupy „Retro”.

Następnie rozpoczęło się przedstawienie bajki pt. „Kopciuszek” w wykonaniu grupy Retro z Trzebienia w składzie: Janina Kraczkowska, Krystyna Bachusz, Ludwika Oleksiak, Władysława Bożęcka, Zbigniew Bożęcki i Bogusław Weiss. Aktorzy wykazali się nie tylko dobrą grą, ale również wspaniałym podejściem do dzieci, które były zachwycone przedstawieniem.

Po przedstawieniu dzieci otrzymały kolorowe balony w których były nagrody. Potem przy muzyce rozpoczął się taniec z balonami. Dzieci wspaniale się bawiły. Było mnóstwo radości i  uśmiechu na twarzy. Otrzymały również słodycze i soki. Po otwarciu balonów, każde dziecko otrzymało nagrodę.

Na koniec Pani Krystyna Bachusz zatańczyła z dziećmi i ich misiami tańce do piosenek „Jadą, jadą misie” i „Pokochaj pluszowego misia”. Rodzice wraz z dziećmi mogli skosztować pyszne ciasta oraz napić się kawy.

Dzień Pluszowego Misia minął bardzo szybko , ale miło i wesoło. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Wykonano wiele pamiątkowych zdjęć.

Inicjatorką i organizatorką całego przedsięwzięcia była Pani Janina Kraczkowska, której bardzo dziękujemy za wspaniały dzień z misiem. Do zobaczenia misiu za rok.

Krystyna Bachusz

PLUSZOWE MISIE W ŻELISZOWIE

Po raz kolejny dzieci z Przedszkola Publicznego w Żeliszowie obchodziły  przypadający na 25 listopadaŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji na zaproszenie Pani Danuty Kędzierskiej udaliśmy się do Publicznej Biblioteki w Żeliszowie. W spotkaniu uczestniczyły nie tylko dzieci, ale także przyniesione przez nich ukochane pluszaki. Podczas zabawy nie mogło również zabraknąć, mieszkańca naszego przedszkola, ogromnego misia Teddy’ego, który jest ulubieńcem wszystkich naszych podopiecznych.

Zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania historii powstania Pluszowego Misia. W międzyczasie, przeglądaliśmy licznie przygotowane pozycje książkowe, które zadziwiły nas pięknymi okładkami i barwnymi ilustracjami wesołych niedźwiadków. Przedszkolacy  z zapartym tchem słuchali czytanych przez Panią Danusię fragmentów bajeczek. Poza tym, chętnie nauczyły się piosenki o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm ulubionych melodii. Dużą atrakcją były zabawy z kolorową chustą animacyjną.

W tym dniu przed dziećmi stało wiele zadań do wykonania. Najpierw miały stworzyć portret misia składający się z samych kółek, a następnie mogły samodzielnie namalować misia. Okazało się, że to niełatwe zadanie! Na szczęście, z małą pomocą, przedszkolacy stworzyli niesamowite prace, które zostały uwiecznione na zdjęciach.

Dzień Pluszowego Misia był pełen zabaw i konkurencji sportowych. Dzieci podzielone na drużyny dzielnie walczyły o tytuł „Przyjaciela Misia”.

Pod koniec imprezy uczestnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali pozostać przyjaciółmi pluszowego misia. Następnie, przy dźwiękach misiowych piosenek, każdy został poczęstowany „małym co nieco”– pysznym miodkiem prosto z ula. Na pamiątkę wszyscy otrzymali pamiątkowe kolorowanki. Ten dzień był dniem pełnym radości, który pozostanie bardzo długo  w naszej pamięci.

Małgorzata Gil