19 listopada panie i panowie z Koła Gospodyń Wiejskich Ocice uczestniczyli w I Dolnośląskich Wyborach Miss Kół Gospodyń Wiejskich 2017 w Akademii Rycerskiej w Legnicy

Dwie kandydatki do tytułu Miss - panie Katarzyna Pielichata i Teresa Zwolennik właśnie z KGW Ocice jako jedyne dumnie reprezentowały Gminę Bolesławiec w tym niecodziennym wydarzeniu zorganizowanym po raz pierwszy w Polsce.

Konkurs został ogłoszony w całym województwie dolnośląskim w kilku kategoriach: Miss Kół Gospodyń, Miss Publiczności, Miss Facebook oraz dwie kategorie dodatkowe Miss 50+ i Miss Fair Play, a udział w nim wzięło 50 pań w różnym wieku - od najmłodszej 13-letniej panienki, po dojrzałe ponad 60-letnie gospodynie domowe, które wykazały się ogromnym poczuciem humoru, otwartością do ludzi i niezwykłą odwagą.

Nasza kandydatka pani Katarzyna Pielichata osiągnęła ogromny sukces, gdyż została I V-ce Miss Facebooka otrzymując 1291 głosów internautów.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu był Prezes Regionalnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych - Radosław Zysnarski.

Ewa Sondaj