9 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. W zawodach tych Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Żeliszowie  reprezentowało czworo uczniów z klasy VII: Kamila Czajka, Szymon Kędzierski, Klaudia Marut i Marek Wyskup.

Każdy z naszych zawodników miał do rozegrania mecze w grze pojedynczej, jak też w grze podwójnej. Po prawie trzygodzinnych zmaganiach, w klasyfikacji końcowej nasze dziewczęta zajęły w swojej kategorii klas VII – I miejsce, zaś chłopcy ukończyli dzisiejsze zawody na II miejscu.

Cieszy nas wszystkich to, że nasi zawodnicy po raz pierwszy startowali w zawodach w grze w badmintona i w tak poważnej imprezie, jaką jest Finał Strefy Jeleniogórskiej.

Gratulujemy dużego sukcesu sportowego w tej bardzo pasjonującej i niełatwej grze, jaką jest badminton.

Badminton jest obecnie uznawany za jeden z najszybszych tzw. „sportów rakietowych.” Współczesna gra w badmintona jest grą wymagającą od grających w nią zawodników niezwykle dużej dynamiki, szybkości, precyzji oraz wytrzymałości. O wysiłku, jaki trzeba włożyć w grę, świadczy rekord szybkości, z jaką leciała uderzona lotka – osiągnęła prędkość 332 km/h. Obecnie zawodnicy rozgrywający trzysetowy mecz w badmintona potrafią „przebiec” po całym boisku do 2 km, ze średnią ilością odbić lotką do 400 razy. Tyle mówią badania.

Życzymy powodzenia w następnym roku.

Aleksander Kłodnicki