21 października młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie uczestniczyła w rajdzie rowerowym pod nazwą: „Na jesiennym szlaku”.

Wycieczka została zorganizowana na życzenie uczniów, którzy cztery tygodnie wcześniej brali udział w podobnej formie rekreacji na trasie Żeliszów – Rakowice Wielkie – Żeliszów. Tym razem młodzi rowerzyści, otwarci na każdy rodzaj aktywności fizycznej połączony z poznawaniem okolic i przebywaniem w otoczeniu przyrody, pod opieką Agnieszki Kamińskiej, Arkadiusza Kruszelnickiego i Aleksandra Kłodnickiego, wyruszyli na trasę biegnącą z Żeliszowa, przez Raciborowice, Iwiny i Lubków, w kierunku Okmian. Odpoczynek wraz z poczęstunkiem zaplanowano w restauracji Mc Donald’s.

Po blisko godzinnej przerwie, nabraniu sił i nowej energii na dalszą jazdę, wyruszono w drogę powrotną przez Wartowice do Żeliszowa. Podczas wycieczki nadarzyła się okazja, aby poznać lokalizację i specyfikę pracy największych w naszym regionie gospodarstw rolnych w Lubkowie oraz Warcie Bolesławieckiej. Mimo pokonania prawie czterdziestu kilometrów trasy, uczestnicy rajdu  nie wykazywali oznak zmęczenia, znosząc dzielnie  trudy dzisiejszej eskapady.

Widać, że ten prosty rodzaj aktywności, służący zdrowiu i wzmocnieniu więzi społecznych, zyskuje coraz większą liczbę chętnych wśród naszej młodzieży. Czekamy zatem wszyscy na kolejną wyprawę.   

Aleksander Kłodnicki, Arkadiusz Kruszelnicki