„Pragnienie, by lepiej żyć, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć, aniżeli być…” to tylko część cytatu, jakim przywitała gości Pani Czesława Zatylna – zastępczyni przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich z Nowych Jaroszowic.

Minęło ponad 50 lat odkąd rozpoczęli swoją działalność i 21 października w Domu Ludowym odbył się Jubileusz, na który przybyli nie tylko mieszkańcy, ale także zaproszeni goście. Koło z Nowych Jaroszowic jest jednym z najstarszych, działających w Gminie Bolesławiec. Na tej miłej uroczystości nie zabrakło gości i jak to bywa na urodzinach – prezentów.

Jako pierwszy zabrał głos Wójt Gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski, który wraz z Przewodniczącym Rady Gminy - Bogusławem Uziejem i Zastępcą Wójta – Romanem Jaworskim wręczyli na ręce Przewodniczącej - Pani Haliny Koptyry kwiaty i prezent. Swoje życzenia przekazali także Przewodniczący Rady Powiatu - Ryszard Kawka, Prezes Regionalnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych - Radosław Zysnarski, Powiatowa Rada KGW w osobach Pani Olgi Burdyny i Grażyny Łuckiej.

Panie doceniły ciężką pracę organizacyjną miedzy innymi Pani Czesławy Zatylnej, dzięki staraniom której Jubileusz 50-lecia doszedł do skutku. Prezent i uszanowania dla Jubilatek przekazał także Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski, który wprawdzie nie mógł być osobiście, ale o Paniach z KGW nie zapomniał.

Po wręczeniu kwiatów i prezentów przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i odśpiewanie sto lat dla wszystkich Pań. Specjalnie dla Jubilatek piękny występ dał Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, który po swoim występie zebrał gromkie brawa.

Jubileuszowe obchody zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Beata Widera