Szanowni Państwo,

w tym roku Szkoła Podstawowa w Kruszynie obchodzić będzie Jubileusz 70-lecia swojego istnienia. W tak dostojnym wieku nie wypada świętować samemu, a zatem zapraszamy wszystkich byłych i obecnych Pracowników oraz Absolwentów i Sympatyków Naszej Szkoły do zaszczycenia nas swoją obecnością.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się już w ubiegłym roku szkolnym cyklem długofalowych zajęć, spotkań z byłymi pracownikami szkoły. Jednocześnie zostały ogłoszone konkursy dotyczące Szkoły Podstawowej w Kruszynie, których finalizacja nastąpi podczas uroczystości 20 października 2017 roku. Warto podkreślić, że wszystkie działania wspierał Wójt Gminy – Pan Andrzej Dutkowski, który w imieniu Gminy Bolesławiec sfinansował wydanie Monografii Szkoły Podstawowej w Kruszynie w nakładzie pozwalającym na obdarowanie każdego z gości.

20 października 2017 roku to jeden z najważniejszych dni w historii szkoły. W tym  dniu uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 od Mszy św. w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Kruszynie w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły, a następnie o godz. 16.00 spotkamy się w szkolnej sali gimnastycznej, by uczestniczyć w części artystycznej Jubileuszu. Mając na uwadze dobrą tradycję naszej szkoły po części artystycznej zapraszamy wszystkich przybyłych gości na słodki poczęstunek, a następnie na zwiedzanie wystawy o historii szkoły, spotkań w gronie absolwentów.

Zapraszamy serdecznie.

Dariusz Kunaszko