31 sportowców z Gminy Bolesławiec, odnoszących sukcesy i promujących w ten sposób Gminę, otrzymali dziś stypendia sportowe z rąk Wójta Gminy Bolesławiec. Gala odbyła się w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej.

Gala była okazją, by uhonorować uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli znaczące sukcesy sportowe na etapie powiatowym (od I do III miejsca), etapie strefowym/okręgowym (od I do IV miejsca), etapie wojewódzkim/makroregionie/ogólnopolskim (od I do X miejsca) oraz w zawodach międzynarodowych (od I do X miejsca) w przypadku indywidualnych dyscyplin sportowych oraz na etapie wojewódzkim (I miejsce), makroregionie (od I do III miejsca), etapie ogólnopolskim (od I do X miejsca) oraz w zawodach międzynarodowych (od I do X miejsca) w dyscyplinach zespołowych.

Na stypendystów czekały nagrody pieniężne w wysokości 400, 500 i 600 zł oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo każde dziecko otrzymało certyfikat a jego rodzice – list gratulacyjny.

Na początku głos zabrał Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, który podkreślił, ze Gmina docenia sportowe wysiłki dzieci i młodzieży. Następnie wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Bolesławiec - Bogusławem Uziejem, Wiceprzewodniczącą - Grażyną Łucką, Wiceprzewodniczącym - Michałem Gajewskim oraz Radnym Rady Gminy - Andrzejem Szwedo uhonorowali kolejne grupy młodych sportowców.

O artystyczną oprawę Gali zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej z dyrektor – Lillą Liszcz na czele, za co podziękował im włodarz Gminy. Galę otworzył oraz zakończył grający na trąbce Piotr Liszcz, a całość poprowadziła Mariola Kojder.

W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Lena Wyrwał, Emilia Kondraciuk, Julia Kondraciuk, Dominika Matejewicz, Piotr Skiba, Szymon Szal, Daria Piotrowska, Kamila Dudek, Kamil Kuczyński, Natalia Smuk, Iga Kędzierska, Justyna Grudzień, Hubert Durtka, Kacper Durtka, Jan Krupa, Nadia Maksymowicz, Nina Maksymowicz, Natalia Bartkowiak, Kamil Bartkowiak, Eryka Janiec, Anna Rudek, Marcel Michnowski, Malwina Towenek, Wiktoria Robak, Magdalena Sondaj, Wiktoria Tomczyk, Sandra Flis, Gracjan Kozak, Jakub Kwoczka, Kamil Krawiec i Kamil Wróblewski.

Karolina Wieczorek