19 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach po raz pierwszy gościliśmy edukatorów leśnych „Zielonego Roweru”.

„Zielony Rower” to program edukacyjno-warsztatowy organizowany przez Nadleśnictwo Świeradów, tegoroczna 8. edycja po raz pierwszy odbyła się na terenie Nadleśnictwa Bolesławiec. 

Przybyli do naszej szkoły edukatorzy spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów klas IV-VII. W progu naszej szkoły zostali przywitani przez naszą maskotkę w towarzystwie zwierzątek leśnych.

W dniu ich wizyty szkoła zmieniła się w las, uczniowie mogli namacalnie zetknąć się z elementami przyrody leśnej, zdobyć o niej szeroką wiedzę od przybyłych leśników - pani Klaudii Kolano i pana Pawła Pajdzik.

Forma prowadzonych zajęć była bardzo ciekawa, uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Zgromadzone eksponaty pozwoliły na pogłębiania wiedzy uczniów w zakresie znajomości fauny i flory ekosystemu leśnego.

Kulminacyjnym punktem naszego spotkania było ogłoszenie wyników konkursu „Quizu wiedzy o lesie”, którego laureatami zostali:

  • Julia Różnicka, uczennica klasy III;
  • Martyna Dębiec, uczennica klasy V;
  • Mateusz Różnicki, uczeń klasy VI;
  • Jagoda Kurowska, uczennica klasy VII.

Ponadto każdy z uczestników zajęć otrzymał upominek w postaci książki i kompasu. Uczniowie z niecierpliwością czekają na przyszłą edycję.

Katarzyna Kopania